Wydobycie bitcoina staje się coraz bardziej opłacalne

Mining

Rentowność wydobywania bitcoinów wzrosła o 275% od czasu halvingu w maju 2020 roku. Z kolei współczynnik hash i odbicie na […]

Rentowność wydobywania bitcoinów wzrosła o 275% od czasu halvingu w maju 2020 roku. Z kolei współczynnik hash i odbicie na wykresie trudności pokazują, że górnicy otrząsnęli się już po wyprowadzce z Chin.

Wydobycie bitcoina jak za starych dobrych czasów

Wydobycie bitcoina jest już niemal na poziomie, na którym było przed zawirowaniami, jakie miały miejsce w Chinach (pisaliśmy o sprawie tutaj).

W raporcie z 4 października dostawca analiz on-chain, Glassnode, informuje, że hash rate bitcoina w dużej mierze się poprawił, mimo że 50% mocy hash sieci zostało wyłączone w maju, co było efektem działań Chin.

Glassnode twierdzi, że zarówno hash rate, jak i trudność kopania – które mierzą skalę rywalizacji między górnikami BTC starającymi się rozwiązać kolejny blok w sieci – są na „spójnej ścieżce do wzrostu”.

Po wzroście o 39% od końca lipca, trudność w wydobyciu prawie powróciła do poziomu sprzed wydarzeń z Chin. Glassnode poinformowało również, że poziom trudności odnotował najsilniejszy skok od grudnia 2018 r.

wydobycie bitcoin

Źródło: Glassnode

Jak zauważył chiński portal Wu Blockchain, trudność w sieci Bitcoina wzrosła o 4,71%. Stało się to na wysokości bloku 703584, czyli 5 października. Jest to szósty z rzędu wzrost od 31 lipca.

Kopanie BTC jest coraz bardziej opłacalne

Pomimo zmniejszenia nagród za wykopanie nowego bloku o 50% (z 12,5 BTC do 6,25 BTC – halving miał miejsce w maju 2020 r.), rentowność kopania bitcoinów znacznie wzrosła od tego czasu.

Glassnode zauważyło, że obecna rentowność wydobycia wynosząca 40 milionów dolarów dziennie wzrosła o 275% od czasu sprzed halvingu bitcoina z maja 2020 r. i podskoczyła o około 630% w porównaniu z najniższymi poziomami z czerwca 2020 r., wynoszącymi około 6 do 8 milionów dolarów.

Pomimo dramatycznych zmian na rynku wydobywczym, wielu głębokich korekt cen i halvingu z maju 2020 r., wartość nagrody za [wykopany] blok Bitcoina nadal rośnie, tworząc zachęty dla rynku do adaptacji, innowacji i odbudowy

– dodano w raporcie.

Aktualny kurs bitcoina i innych kryptowalut możesz zawsze sprawdzić w zakładkach: kurs bitcoina i kurs kryptowalut na stronie bitcoin.pl. Miejsce, w którym możesz kupić BTC i inne monety, to m.in. giełda kryptowalut BitBay.net. Jeśli nie masz jeszcze konta na BitBay, z tego artykułu dowiesz się jak możesz je sprawnie utworzyć: LINK.

Tagi
bitcoin bitcoiny btc mining kryptowaluty mining btc

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.