Warszawski start-up Ramp pozyskał 30 mln USD finansowania na rozwój

Kryptowaluty Wiadomości

Warszawski start-up kryptowalutowy Ramp pozyskał finansowanie Serii A o wartości 30 milionów dolarów na rozwój projektu. Wsparcie finansowe zostało udzielone […]

Warszawski start-up kryptowalutowy Ramp pozyskał finansowanie Serii A o wartości 30 milionów dolarów na rozwój projektu. Wsparcie finansowe zostało udzielone przez brytyjską firmę Balderton Capital.

Ramp Network

Uproszczenie transferu środków i integracje

Firma, która sama siebie określa jako „PayPal dla kryptowalut”, jest obecnie wyceniana na 300 milionów dolarów. Informacja ta pojawia się mniej niż cztery miesiące po tym, jak Ramp pozyskał 9 milionów dolarów w ramach finansowania zalążkowego. Wcześniej projekt spotkał się z pomocą inwestorów z firm NfX i Galaxy Digital od Mike’a Novogratza. Na tym jednak nie koniec. Swoje dwa grosze dołożyło też kilku innych fintechowych inwestorów. Wśród nich znalazły się takie nazwiska jak: Taavet Hinrikus (były dyrektor generalny TransferWise), S. Srinivasan (były CTO Coinbase Balaj) oraz założyciel i dyrektor generalny ComplyAdvantage – Charles Delingpole.

Celem założonego w 2017 roku polskiego start-upu jest stworzenie łatwego kanału, który w intuicyjny sposób pozwoli klientom zamieniać pieniądze z fiatów na kryptowaluty – czy to bitcoina, czy NFT. Start-up robi to za pomocą specjalnej, nie powierniczej infrastruktury, za pomocą której są w stanie zintegrować giełdy, rynki, portfele itd.

Szymon Sypniewicz, współzałożyciel i dyrektor generalny Ramp, powiedział The Block w czerwcu, że start-up chce ”jak najbardziej uprościć” proces wejścia na rynek.

To, co staramy się osiągnąć, to jak największe uproszczenie przypadków wykorzystania kryptowalut i sprawienie, że wiele innych przypadków będzie opłacalnych i atrakcyjnych.

Ramp jest nadzorowany przez brytyjskiego regulatora

Ramp posiada siedzibę w Londynie i jest nadzorowany przez brytyjski Financial Conduct Authority. Większość operacji prowadzi jednak z Polski. Jest też jednym z zaledwie trzynastu krypto podmiotów, które zostały dodane do rejestru FCA dotyczącego przeciwdziałania praniu brudnych pieniędzy.

Pierwsza zbiórka funduszy start-up’u miała miejsce w 2018 roku. Była to runda przed-zalążkowa, dzięki której firmie udało się zebrać 1,2 mln USD. Wśród inwestorów znaleźli się m.in. Fabric Ventures, Firstminute Capital, Seedcamp i MakerDAO.

Konkurencja Ramp w Stanach Zjednoczonych to Wyre i MoonPay.

Tagi
finansowanie Polska ramp start-up

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.