Warszawski start-up Ramp pozyskał 30 mln USD finansowania na rozwój
Paweł BińkowskiRedaktor Bitcoin.pl

Warszawski start-up kryptowalutowy Ramp pozyskał finansowanie Serii A o wartości 30 milionów dolarów na rozwój projektu. Wsparcie finansowe zostało udzielone przez brytyjską firmę Balderton Capital.
Uproszczenie transferu środków i integracje
Firma, która sama siebie określa jako "PayPal dla kryptowalut", jest obecnie wyceniana na 300 milionów dolarów. Informacja ta pojawia się mniej niż cztery miesiące po tym, jak Ramp pozyskał 9 milionów dolarów w ramach finansowania zalążkowego. Wcześniej projekt spotkał się z pomocą inwestorów z firm NfX i Galaxy Digital od Mike'a Novogratza. Na tym jednak nie koniec. Swoje dwa grosze dołożyło też kilku innych fintechowych inwestorów. Wśród nich znalazły się takie nazwiska jak: Taavet Hinrikus (były dyrektor generalny TransferWise), S. Srinivasan (były CTO Coinbase Balaj) oraz założyciel i dyrektor generalny ComplyAdvantage - Charles Delingpole. Celem założonego w 2017 roku polskiego start-upu jest stworzenie łatwego kanału, który w intuicyjny sposób pozwoli klientom zamieniać pieniądze z fiatów na kryptowaluty - czy to bitcoina, czy NFT. Start-up robi to za pomocą specjalnej, nie powierniczej infrastruktury, za pomocą której są w stanie zintegrować giełdy, rynki, portfele itd. Szymon Sypniewicz, współzałożyciel i dyrektor generalny Ramp, powiedział The Block w czerwcu, że start-up chce ''jak najbardziej uprościć" proces wejścia na rynek.To, co staramy się osiągnąć, to jak największe uproszczenie przypadków wykorzystania kryptowalut i sprawienie, że wiele innych przypadków będzie opłacalnych i atrakcyjnych.
Ramp jest nadzorowany przez brytyjskiego regulatora
Ramp posiada siedzibę w Londynie i jest nadzorowany przez brytyjski Financial Conduct Authority. Większość operacji prowadzi jednak z Polski. Jest też jednym z zaledwie trzynastu krypto podmiotów, które zostały dodane do rejestru FCA dotyczącego przeciwdziałania praniu brudnych pieniędzy. Pierwsza zbiórka funduszy start-up'u miała miejsce w 2018 roku. Była to runda przed-zalążkowa, dzięki której firmie udało się zebrać 1,2 mln USD. Wśród inwestorów znaleźli się m.in. Fabric Ventures, Firstminute Capital, Seedcamp i MakerDAO. Konkurencja Ramp w Stanach Zjednoczonych to Wyre i MoonPay.O autorze
Paweł Bińkowski
Zafascynowałem się Bitcoinem w 2012 roku i niedługo później na swoim komputerze zacząłem kopać pierwsze BTC. Wtedy jeszcze traktując to jako zajawkę założyłem bloga na temat Bitcoina, gdzie opisywałem podstawy działania tej kryptowaluty. Kilka lat później zostałem redaktorem naczelnym portalu Bitcoin.pl. Od ponad dekady działam na styku edukacji, biznesu i innowacji, współpracując z największymi giełdami i startupami z rynku kryptowalut. Wraz z moim zespołem wprowadzam naszych odbiorców w świat cyfrowych aktywów i Web3. Kontakt w sprawie współpracy: pawel.binkowski@bitcoin.pl

Poprzedni
Neteller i Skrill umożliwią handel tokenem SOL

Następny
Kiedy ATH Bitcoina? - Bitcoin Radio #59
Chcesz być na bieżąco? Zaobserwuj nas w
ObserwujGoogle News
Newsletter Bitcoin.pl
Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.
Dbamy o ochronę Twoich danych. Polityka Prywatności

