Neteller i Skrill umożliwią handel tokenem SOL

Kryptowaluty

Dwóch gigantów z zakresu procesowania płatności, a mianowicie Skrill i Neteller, umożliwi milionom swoich klientów kupno i sprzedaż kryptowaluty Solana […]

Dwóch gigantów z zakresu procesowania płatności, a mianowicie Skrill i Neteller, umożliwi milionom swoich klientów kupno i sprzedaż kryptowaluty Solana (SOL). Wprowadzenie nowej monety jest związane z szybkim wzrostem adopcji projektu oraz ceny SOL.

SOL na Skrill i Neteller

Oprócz umożliwienia klientom interakcji z SOL, obie firmy pozwolą również robić zakupy bezpośrednio we fiatach. Wszystko dzięki usługom integracji kryptowalut od Paysafe – spółki, która obsługuje Neteller i Skrill.

W oświadczeniu dodano, że podjęcie decyzji wynika ze znacznego wzrostu projektu, który stał się głównym miejscem dla wielu protokołów DeFi i NFT. Teraz użytkownicy Skrill i Neteller będą mogli zarządzać swoim portfelem Solana bezpośrednio w aplikacji. Proces ten będzie niemal identyczny, jak w przypadku 40 innych dostępnych cyfrowych aktywów. Należą do nich m.in. bitcoin, ethereum, uniswap, chainlink i wiele innych.

Trochę o przydatnych funkcjonalnościach platformy: klienci mogą m.in. skonfigurować alerty cenowe, dzięki którym będą otrzymywać powiadomienia o istotnych ruchach cenowych. Ponadto, istnieje możliwość ustawienia automatycznych i/lub powtarzających się zakupów.

Nowa moneta jest dostępna już w wielu regionach, w tym w Europie, Azji i Ameryce Łacińskiej. Użytkownicy ze Stanów Zjednoczonych będą musieli jednak jeszcze poczekać. Jordan Stoev – szef działu kryptowaluty w Skrill i Neteller skomentował najnowszy ruch firm w następujący sposób:

Solana jest bardzo ekscytującym dodatkiem do naszej rosnącej oferty kryptowalut zarówno dla Skrill, jak i Neteller. Rośnie w szybkim tempie, nie tylko pod względem wartości, ale także uwagi deweloperów i różnorodności projektów na niej opartych. Dzięki jej wysokiej wydajności i wsparciu ekosystemu, wierzymy, że wielu naszych użytkowników będzie podekscytowanych możliwością kupna i sprzedaży tej waluty.

Solana (SOL)

Hossa SOL w 2021 roku

Jak już wspomnieliśmy powyżej, Solana i jej natywny token od początku roku są na fali. SOL wszedł w 2021 r. na poziomie około 1,5 USD. Jednak hossa na globalnym rynku spowodowała 10-krotny wzrost w ciągu zaledwie miesiąca.

Po krótkim cofnięciu, SOL wznowił swoją wspinaczkę na północ i w połowie maja osiągnął nowy szczyt na poziomie 60 dolarów. Nie było to jednak nic dziwnego. W końcu w tym czasie cały rynek był mocno zielony.

W kolejnych miesiącach większość altcoinów odnotowała korektę i próbowała odzyskać równowagę. SOL jednak bił rekord za rekordem. Koniec końców poszybował w górę do swojego obecnego rekordu wszechczasów zarejestrowanego 9 września – 215 dolarów.

Pomimo korekty od tego czasu, SOL nadal kosztuje 150 dolarów. Oznacza to, że w perspektywie rocznej zaoferował inwestorom 100-krotny zwrot. Hipotetyczna inwestycja w wysokości 1000 dolarów na początku 2021 roku wygenerowałaby dziś sześciocyfrową kwotę.

Tagi
NETELLER Paysafe Skrill Solana

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.