US Bank umożliwia deponowanie kryptowalut

Bitcoin Kryptowaluty

Rok po tym, jak władze w USA zezwoliły bankom oferowanie usług związanych z rynkiem kryptowalut, US Bank zapewni teraz swoim […]

Rok po tym, jak władze w USA zezwoliły bankom oferowanie usług związanych z rynkiem kryptowalut, US Bank zapewni teraz swoim klientom instytucjonalnym usługę deponowania u siebie cyfrowych walut.

US Bank otwiera się na kryptowaluty

US Bank – piąty co do wielkości bank detaliczny w Stanach Zjednoczonych – uruchamia usługę powiernictwa obejmującą kryptowaluty. Będzie ona dostępna dla podmiotów zarządzających funduszami i dużych instytucji. Wiadomość podało CNBC.

Media ujawniły, że US Bank współpracuje z New York Digital Investment Group (NYDIG) w celu świadczenia usług deponowania bitcoina, litecoina i bitcoin cash. Wsparcie dla innych kryptowalut, takich jak ether, zostanie wprowadzone w najbliższej przyszłości.

Nowa inicjatywa pojawia się rok po tym, jak Urząd Kontrolera Waluty (OCC) – niezależne biuro w Departamencie Skarbu Stanów Zjednoczonych – opublikował dokument, który zezwalał bankom krajowym na oferowanie usługi depozytu aktywów kryptowalutowych.

Gunjan Kedia, dyrektor wyższego szczebla w dziale zarządzania majątkiem US Banku, przeprowadziła ankietę wśród największych klientów firmy pod kątem ich zainteresowania kryptowalutami. Jej wyniki wykazały rosnące zainteresowanie usługami związanymi z zasobami cyfrowymi.

Ponadto klienci chcieli, aby bank „działał szybko”, ponieważ inne instytucje finansowe już zaczęły świadczyć właśnie takie usługi. Kedia odkryła również, że kilku klientów ich banku jest już w posiadaniu bitcoina i innych cyfrowych aktywów.

– Nasi klienci bardzo poważnie podchodzą do potencjału kryptowalut jako zdywersyfikowanej klasy aktywów. Nie wierzę, że istnieje choćby jeden podmiot zarządzający aktywami, który w tej chwili o tym nie myśli – powiedziała Kedia w czasie rozmowy z CNBC.

us bank

Zapotrzebowanie klientów instytucjonalnych na kryptowaluty jest wyższe niż kiedykolwiek wcześniej

Amerykański bank przekazał też, że depozyty będą dostępne dla menedżerów instytucjonalnych z prywatnymi środkami, którzy są zarejestrowani w USA lub na Kajmanach.

Przypomnijmy, że np. gigant z rynku finansowego, Bank of America, jest jedną z tych instytucji, które zauważyły już potencjał kryptowalut. Jak donosiły media branżowe, międzynarodowa firma opublikowała niedawno raport zatytułowany „Digital Assets Primer”, wskazując, że cyfrowe aktywa urosły do ​​​​punktu, gdy są „zbyt duże, aby je zignorować”.

Tagi
bitcoin kryptowaluty occ us bank USA

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.