Soros Fund Management: interesujemy się Bitcoinem

Bitcoin Wiadomości

W nowym wywiadzie dla Bloomberg Finance and Markets, Dawn Fitzpatrick z Soros Fund Management ujawniła, że ​​fundusz interesuje się dziś […]

bitbay zonda

W nowym wywiadzie dla Bloomberg Finance and Markets, Dawn Fitzpatrick z Soros Fund Management ujawniła, że ​​fundusz interesuje się dziś rynkiem kryptowalut.

Soros Fund Management zainwestuje w BTC?

Słowa Fitzpatrick muszą co najmniej intrygować.

Uważamy, że cała infrastruktura, jaka jest wokół kryptowalut, jest naprawdę interesująca i poczyniliśmy pewne inwestycje w tę infrastrukturę i uważamy, że jest to dla nas punkt zwrotny. Powiedziałabym, że jest to wszystko, od giełd, [firm] zarządzających aktywami, powierników, po przyziemne raporty podatkowe dotyczące zysków z kryptowalut i wszystko pomiędzy – powiedziała.

Przyznała, że eksperci funduszu obawiają się spadku wartości walut narodowych, co może okazać się szansą dla BTC.

– Uważamy, że to interesujące, więc jeśli chodzi o kryptowaluty, ogólnie myślę, że jesteśmy w naprawdę ważnym momencie, ponieważ coś takiego jak Bitcoin mogłoby pozostać aktywem pobocznym, gdyby nie fakt, że w ciągu ostatnich 12 miesięcy zwiększyliśmy podaż pieniądza w USA o 25 proc., więc istnieje prawdziwy strach przed zdegradowaniem walut fiducjarnych – zauważyła.

Potem kontynuowała rozważania nt. natury BTC.

Jest to towar, który można łatwo przechowywać, łatwo go przenosić, IRS (Internal Revenue Service) klasyfikuje go jako aktywo fizyczne, ma skończoną podaż, a ta do tego zmniejsza się o połowę co cztery lata, więc myślę, że to interesujące – dodała.

Soros Fund Management

Słabe wyniki złota to efekt bańki na kryptowalutach?

Dyrektor dodała też, że jej zdaniem słabe wyniki złota w ostatnim czasie są prawdopodobnie związane z Bitcoinem. Zauważyła, że „kiedy spojrzysz na akcję ceny złota w kontekście dość solidnej narracji o inflacji, która pojawiła się ostatnio”, teoretycznie metal szlachetny powinien drożeć. Dlaczego tak się nie dzieje? Jej zdaniem powodem jest to, że „Bitcoin odbiera część bazy nabywców” z rynku kruszców.

I faktycznie, dziś BTC kosztuje ponad 59 000 USD, czyli 12 proc. więcej niż 7 dni temu. Jeszcze lepiej radzi sobie ETH, za które trzeba zapłacić ponad 1900 USD. To o 21 proc. więcej niż tydzień temu oraz 5 proc. więcej niż wczoraj. Uncja złota kosztuje z kolei 1715 USD.

Tagi
bitcoin btc George Soros inwestycje Soros Fund Management

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.