Enjin pozyskał 19 mln USD na rozwój sieci dla NFT – Efinity

Blockchain Wiadomości

Firma Enjin pozyskała 18,9 miliona dolarów na budowę sieci blockchain opartej na Polkadot dla niewymiennych tokenów (NFT). Efinity i Efinity […]

Firma Enjin pozyskała 18,9 miliona dolarów na budowę sieci blockchain opartej na Polkadot dla niewymiennych tokenów (NFT).

Efinity i Efinity Token (EFI)

Według CTO Enjin – Witka Radomskiego, sieć nazwana Efinity, będzie miała swój własny token o nazwie Efinity Token (EFI). Finansowanie zostało zapewnione poprzez sprzedaż właśnie tych tokenów.

Wśród głównych inwestorów znalazły się firmy takie jak Crypto.com Capital, DFG Group i Hashed Ventures. Swoje dwa grosze dołożyły jednak też BlockTower, Blockchain.com Ventures, Fenbushi Capital, Arrington XRP Capital i kilku innych.

Enjin nie jest nowym graczem w przestrzeni NFT. Firma już w 2017 roku stworzyła standard ERC-1155 dla NFT. Jest on wykorzystywany przez takie firmy jak Microsoft i Nike.

Microsoft używa ERC-1155 do nagradzania społeczności deweloperów Azure. Jeśli chodzi o Nike, rzy użyciu ERC-1155 opatentowała ona system tokenizacji butów na Ethereum.

Nowy blockchain Efinity będzie specjalnie zbudowany dla NFT i jest rozwijany jako parachain na Polkadot.

Efinity vs Ethereum i Flow

W jaki sposób więc Efinity będzie się różnić od Ethereum i blockchaina Flow firmy Dapper Labs? Radomski powiedział, że celem Efinity jest rozwiązanie problemów, z jakimi borykają się użytkownicy i deweloperzy w przypadku tych dwóch blockchainów.

Podczas interakcji z NFT opartych na Ethereum pojawiają się problemy. Wg CTO platformy są to „opłaty transakcyjne, wymaganie posiadania Ethereum (ETH), bezpieczeństwo konta, niespójne aplikacje oraz problematyczne zabezpieczenia multisig”. Podczas gdy Flow rozwiązuje niektóre z nich, jest to blockchain zbudowany od podstaw, posiadający własny język skryptowy. Według Radomskiego może to stanowić poważne wyzwanie:

Flow może napotkać wyzwania, jeśli nie będą w stanie przyciągnąć wystarczającej liczby węzłów, aby stać się wystarczająco zdecentralizowanym, a także mogą stanąć przed trudną bitwą, aby przekonać programistów do nauki ich autorskiego języka.

– powiedział.

Na Efinity i Polkadot, deweloperzy mogą używać Rust, który jest dobrze ugruntowanym językiem, a każdy parachain skorzysta z połączonego bezpieczeństwa całej sieci Polkadot. Wreszcie, każdy parachain może łatwo współdziałać z innymi parachainami za pomocą XCMP [Cross-chain Message Passing], co tworzy potężny efekt sieciowy.

Oczekuje się, że faza 1 Efinity zostanie uruchomiona pod koniec tego lub na początku 2022 roku.

Po tym punkcie będziemy kontynuować nasz roadmap, dodając więcej zaplanowanych funkcji do blockchaina poprzez aktualizacje i zdecentralizowane zarządzanie.

– zakończył CTO.

Tagi
Blockchain EFI Efinity Enjin Ethereum Flow NFT

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.