Kapitalizacja rynkowa kryptowalut ponownie przekroczyła poziom 2 bilionów USD

Kurs Bitcoin Kapitalizacja rynkowa kryptowalut

Całkowita kapitalizacja rynkowa wszystkich kryptowalut przekroczyła ważny poziom. Właśnie wyniosła ponad 2 bilionów dolarów. Udało się to po raz pierwszy […]

bitbay zonda

Całkowita kapitalizacja rynkowa wszystkich kryptowalut przekroczyła ważny poziom. Właśnie wyniosła ponad 2 bilionów dolarów. Udało się to po raz pierwszy od maja, co można uznać za kolejne potwierdzenie tego, że rynek znów zaczyna się zielenić.

Kapitalizacja rynkowa kryptowalut

Całkowita kapitalizacja rynku kryptowalut osiągnęła poziom aż 2,007 bln USD. Obecnie znów spadła poniżej tego pułapu. Warto jednak podkreślić, że po raz pierwszy od maja tego roku całkowita kapitalizacja rynkowa kryptowalut powróciła do wspomnianego poziomu 2 bilionów dolarów.

Przypomnijmy, że 12 maja całkowita kapitalizacja rynkowa kryptowalut osiągnęła rekordowy poziom 2,555 bln USD.

Kapitalizacja rynkowa kryptowalut

Dominacja bitcoina

Dominacja bitcoina wynosi obecnie około 43,4%, podczas gdy ether zajmuje 18,8% całego rynku kryptowalut. Ponownie przypomnijmy dane sprzed paru miesięcy: 1 stycznia tego roku dominacja bitcoina wyniosła 71%, zaś etheru znajdowała się na poziomie ok. 10%. W ciągu ostatnich siedmiu dni cena bitcoina wzrosła o 16%, podczas gdy etheru o około 18%.

Co znamienne, cena ETH wzrosła mocniej. Powodem były zmiany technologiczne, jakie w końcu udało się wprowadzić. Inwestorzy z chęcią kupowali ETH w czasie, gdy długo oczekiwana aktualizacja London finalnie weszła końcu w życie. Jest ona ważną częścią składową Ethereum 2.0, czyli planowanej nowej wersji Ethereum. Ta ma cechować się dużo wyższą przepustowością sieci. Sprawi dodatkowo, że kopanie ETH będzie wkrótce oparte za Proof-of-Stake (PoS), czyli innym, bardziej ekologicznym algorytmie.

Cena ETH gwałtownie rosła już na kilka godzin przed aktualizacją London. W efekcie, dziś za 1 ETH należy zapłacić 3 123 USD. Za 1 BTC na giełdach kryptowalut płaci się z kolei ok. 45 000 USD. Obie kryptowaluty staniały w skali 24 h: ETH o 1,89%, BTC o 1,83%.

Aktualny kurs bitcoina i innych kryptowalut możesz zawsze sprawdzić w zakładkach: kurs bitcoina i kurs kryptowalut na stronie bitcoin.pl. Miejsce, w którym możesz kupić BTC i inne monety, to m.in. giełda kryptowalut BitBay.net. Jeśli nie masz jeszcze konta na BitBay, z tego artykułu dowiesz się jak możesz je sprawnie utworzyć: LINK.

Podsumowanie tego, co dzieje się na rynkach kryptowalut, możecie zobaczyć na kanale KryptoRaport.

Tagi
2 bln usd bitcoin kapitalizacja rynkowa Kapitalizacja rynkowa kryptowalut kryptowaluty

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.