Bitcoin odzyskuje siły. Kurs powyżej 38 000 USD

Kurs Bitcoin bitcoin

Bitcoin chyba na dobre zakończył korektę. Obecnie za 1 BTC trzeba zapłacić już ponad 38 000 USD. Oznacza to więc […]

bitbay zonda

Bitcoin chyba na dobre zakończył korektę. Obecnie za 1 BTC trzeba zapłacić już ponad 38 000 USD. Oznacza to więc skok kursu o więcej niż 10 proc. w skali doby!

Bitcoin ponad poziomu 38 000 USD

Choć wielu twierdziło, że bańka na BTC już na dobre pękła, kryptowaluta odzyskuje siły. W momencie pisania tych słów za jednego bitcoina trzeba już zapłacić ok. 38 500 USD. Oznacza to skok ceny o 12 proc. w skali doby i aż 21 proc., jeśli spojrzymy na wykres ceny w skali tygodnia.

Tak samo dobrze radzi sobie ether. Za 1 ETH musicie zapłacić już 2333 USD. To z kolei oznacza skok ceny o 8 proc. w ciągu 24 h i 23 proc. w skali tygodnia.

Siły odzyskują i inne czołowe kryptowaluty, co tylko podkreśla fakt, że dziś to nadal bitcoin pozostaje tzw. „przewodnikiem stada” na rynku cyfrowych aktywów.

bitcoin 38 000

Powody skoku ceny BTC

Dlaczego jednak cena BTC wzrosła? Po pierwsze, to zapewne odreagowanie ostatniej, głębokiej korekty, w czasie której BTC spadł nawet poniżej ważnego, psychologicznego poziomu 30 000 USD (choć – dodajmy to – na krótko).

To jednak nie wszystko. W minionym tygodniu na temat BTC wypowiedział się ponownie Elon Musk. Przyznał, że sam posiada BTC, ETH i trochę jednostek DOGE. Dodał, że w jego interesie nie jest i nie było atakowanie kryptowaluty. Co więcej, przyznał, że Tesla w przyszłości wznowi akceptację  BTC. Warunkiem jest jedynie zwiększenie ekologiczności procesu miningu.

Czy więc wypowiedź Muska była katalizatorem do kolejnego rajdu? Trudno na to pytanie odpowiedzieć. Możliwe, że obecne wzrosty to efekt splotu paru czynników: zarówno newsów z rynku, ale też zdecydowanie naturalnych procesów, jakie zachodzą na rynku.

Aktualny kurs bitcoina i innych kryptowalut możesz zawsze sprawdzić w zakładkach: kurs bitcoina i kurs kryptowalut na stronie bitcoin.pl. Miejsce, w którym możesz kupić BTC i inne monety, to m.in. giełda kryptowalut BitBay.net. Jeśli nie masz jeszcze konta na BitBay, z tego artykułu dowiesz się jak możesz je sprawnie utworzyć: LINK.

Tagi
bitcoin btc Elon Musk kryptowaluty waluty cyfrowe

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.