Zielony weekend. Bitcoin wybija się ponad 34 000 USD.

Bitcoin Kryptowaluty

Bitcoin w końcu doczekał się świetnej passy. Wszystko za sprawą wydarzenia B Word, na którym Elon Musk, Jack Dorsey i […]

Bitcoin w końcu doczekał się świetnej passy. Wszystko za sprawą wydarzenia B Word, na którym Elon Musk, Jack Dorsey i Cathie Wood wypowiadali się o nim z dużym entuzjazmem. Moneta wzrosła o 15% w ciągu pięciu dni i wydaje się, że przygotowuje się do przetestowania poziomu 35 000 USD.

Cena bitcoina zyskuje 15% w ciągu kilku dni

To był bardzo burzliwy tydzień dla ceny bitcoina, która jeszcze kilka dni temu nie prezentowała się najlepiej. We wtorek BTC spadł do około 29 200 USD, powodując strach i panikę na rynku. Na szczęście, nie trzeba było wiele, aby cena się odwróciła.

W środę odbyło się długo oczekiwane wydarzenie B Word, na którym Elon Musk, Jack Dorsey i Cathie Wood dyskutowali o bitcoinie. Wszyscy z nich wypowiadali się pozytywnie o tym aktywie. Musk ujawnił, że sam posiada BTC, ETH i trochę DOGE. Dodał też, że Tesla prędzej czy później wznowi akceptację pierwotnej kryptowaluty.

Wypowiedź Muska była katalizatorem do kolejnego rajdu, który doprowadził cenę bitcoina w kierunku poziomu 34 tys. dolarów. W momencie pisania tego tekstu, BTC handluje po 34 400 USD. Oznacza to ponad 15% wzrost od wtorkowego dołka.

Rosną również altcoiny

Tylko w ciągu ostatnich 24 godzin kilka altcoinów zdołało osiągnąć znaczące zyski. Przykładowo Ethereum wzrosło o około 3,5% w ciągu dnia i stanowczo przekroczyło poziom 2000 dolarów. ADA zyskuje 2,5%, podobnie jak XRP, którego wartość wzrosła o 2,14%.

W sumie, w ciągu ostatnich pięciu dni, altcoinom udało się zdobyć większy udział w rynku. Z kolei dominacja bitcoina – miara jego udziału w stosunku do całego rynku – spadła o około 1%.

Dzisiejszy dzień był bardzo zielony na wykresach. Pozostaje poczekać i zobaczyć, czy taka sytuacja utrzyma się przez resztę tygodnia. W międzyczasie, niektóre altcoiny osiągają nowe szczyty. Przykładem może być token AXS Axie Infinity, któremu udało się wczoraj osiągnąć nowe ATH powyżej 47 dolarów.

Aktualny kurs bitcoina i innych kryptowalut możesz zawsze sprawdzić w zakładkach: kurs bitcoina i kurs kryptowalut na stronie bitcoin.pl. Miejsce, w którym możesz kupić BTC i inne monety, to m.in. giełda kryptowalut BitBay.net. Jeśli nie masz jeszcze konta na BitBay, z tego artykułu dowiesz się jak możesz je sprawnie utworzyć: LINK.

Tagi
altcoiny bitcoin btc cena btc rynek wzrosty

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.