Gigant fintechu – Zip Co będzie świadczył usługi handlu kryptowalutami

Kryptowaluty

Firma Zip Co ujawniła swoje plany uruchomienia usług handlu kryptowalutami w USA i Australii w ciągu najbliższego roku. Nie wiadomo […]

Firma Zip Co ujawniła swoje plany uruchomienia usług handlu kryptowalutami w USA i Australii w ciągu najbliższego roku. Nie wiadomo jeszcze, które aktywa będzie wspierać.

Zip nurkuje w kryptowaluty

Zgodnie z raportem Reutersa, australijska firma Zip Co zajmująca się technologiami finansowymi chce zapewnić swoim amerykańskim i australijskim klientom możliwość handlu wirtualnymi walutami. Organizacja ogłosiła ponadto, że wprowadzi nową usługę w ciągu najbliższych 12 miesięcy. Peter Gray – współzałożyciel Zip Co – wyjaśnił tę decyzję:

Wiemy, że nasze młodsze pokolenie klientów poszukuje dodatkowych produktów i usług, które są dla nich istotne.

Dyrektor firmy wskazał, że istnieje rosnące zapotrzebowanie na handel kryptowalutami poprzez wykorzystanie natywnego portfela cyfrowego Zip. Przypomniał, że około 30% dorosłych Australijczyków posiada konto typu buy-now-pay-later (BNPL), więc firma wkrótce zaoferuje szerszy zakres usług kryptowalutowych.

Z drugiej strony, mieszkańcy USA wykazują większe zapotrzebowanie na opcje BNPL, co wskazuje, że Zip Co może najpierw uruchomić produkt w Stanach, a następnie przenieść się do Australii. Gigant fintech ma w planach przetestowanie również handlu akcjami. Firma musi jednak jeszcze zdecydować, które usługi włączyć najpierw. Zip Co nie określił, które kryptowaluty zamierza obsługiwać.

Australijczycy lubią cyfrowe aktywa

Ostatnie badania ujawniły, że prawie 20% mieszkańców Australii posiada aktywa cyfrowe. Co więcej, ponad 90% Australijczyków słyszało o co najmniej jednej wirtualnej walucie. Jak można się było spodziewać, bitcoin jest niekwestionowanym liderem w tej statystyce. Aż 89% ankietowanych słyszało bowiem o pierwotnej kryptowalucie. Ethereum plasuje się na drugim miejscu z wynikiem 23,5%.

Popularność podstawowej kryptowaluty była taka sama wśród mężczyzn i kobiet. Niemniej jednak, dorośli mężczyźni byli „3x bardziej skłonni słyszeć o innych kryptowalutach, takich jak ethereum, EOS i litecoin.”

Według ankiety, młodsze pokolenia, zwłaszcza 18-24-latkowie, są „bardziej skłonni do posiadania wiedzy na temat tokenów DeFi”. Jest ich 14,4%, podczas gdy ogólna liczba wynosi około 7,8%. Obywatele w wieku 45-54 lat wydają się jednak mieć najlepszą wiedzę w tej dziedzinie, ponieważ 54,5% z nich uzyskało zyski z inwestycji.

Tagi
Autralia bitcoin btc handel kryptowaluty Zip Co

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.