za
blockchain

Blockchainowe start-upy w II kwartale 2021 r. pozyskały ponad 4 miliardy dolarów w ramach finansowania VC

2021-07-25
Blockchain
Binance Launchpool

Większość blockchainowych startupów pomimo obecnego spadku na rynku kryptowalut, otrzymała finansowanie od inwestorów venture. Tylko w samym II kwartale, krypto projekty pozyskały ponad 4 mld USD.

Inwestorzy VC inwestują w blockchainowe start-upy

Według CNBC, inwestorzy venture capital wydają się nie przejmować zmienną naturą kryptowalut. Zwłaszcza przy obecnym załamaniu cen rynkowych. Bitcoin, który w kwietniu osiągnął rekord wszech czasów (ATH) na poziomie ponad 63 000 USD, obecnie notowany jest w przedziale 33 000 USD. Oznacza to ponad 50% spadek od ATH. Cena etheru również załamała się po osiągnięciu majowego rekordu.

Tymczasem dane z CB Insights, firmy analitycznej, ujawniły, że łączne fundusze otrzymane przez różne firmy blockchainowe sięgają kwoty 4,38 miliarda dolarów. Liczba ta wskazuje na ponad 50% wzrost w stosunku do I kwartału 2021 r. i prawie dziewięciokrotny wzrost w porównaniu z II kwartałem 2020 r.

W maju główna firma fintech Circle otrzymała 440 milionów dolarów od inwestorów VC. Było to największe finansowanie VC blockchainowej firmy. Tymczasem Circle planuje wejść na giełdę poprzez sojusz z firmą akwizycyjną specjalnego przeznaczenia (SPAC) Concord Acquisition Corp. Fuzja, jeśli się powiedzie, spowoduje, że wycena Circle wyniesie 4,5 miliarda dolarów.

Na drugim miejscu uplasował się Ledger – firma tworząca portfele sprzętowe. Udało się jej pozyskać aż 380 mln USD. W grudniu 2020 roku, dyrektor generalny firmy – Pascal Gauthier, zauważył, że rynek kryptowalutowy stopniowo dojrzewa, a inwestorzy instytucjonalni wykazują zainteresowanie wschodzącą branżą.

Przemawiając do CNBC, starszy analityk CB Insights, Chris Bendtsen powiedział:

W obecnym tempie, finansowanie blockchain zszarpie poprzedni rekord na koniec roku – ponad trzykrotnie przekraczając sumę zebraną z powrotem w 2018 roku. Rekordowy rok finansowania blockchain jest napędzany przez rosnący popyt konsumencki i instytucjonalny na kryptowaluty. Pomimo krótkoterminowej zmienności cen, firmy VC nadal są byczo nastawione do przyszłości kryptowalut jako klasy aktywów głównego nurtu i potencjału blockchain, aby uczynić rynki finansowe bardziej wydajnymi, dostępnymi i bezpiecznymi.

Inwestorzy instytucjonalni szukają ekspozycji na rynek kryptowalut

Rekordowy napływ finansowania dla firm blockchain pochodzi zarówno z tradycyjnych funduszy VC, jak i funduszy skoncentrowanych na blockchainie. Niektórzy zarządzający aktywami tworzą nawet ramiona blockchain venture do finansowania zarówno wczesnych, jak i późnych etapów projektów w tej branży.

W czerwcu, gigant venture capital, Andreessen Horowitz, ogłosił uruchomienie funduszu kryptowalutowego o wartości 2,2 miliarda dolarów. Według firmy, nowy fundusz zostanie rozdzielony na różne startupy kryptowalutowe i blockchain.

Blockchain Capital zebrał w maju 300 milionów dolarów. W pozyskiwaniu kapitału uczestniczyły takie firmy jak PayPal, Visa, fundusze hedgingowe i inne.

Niedawno główna platforma instrumentów pochodnych kryptowalut FTX zabezpieczyła rekordową kwotę 900 milionów dolarów w ramach finansowania serii B. Spowodowało to wzrost wyceny firmy do 18 miliardów dolarów.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności

Bitcoin logo
BitcoinBTC
67 783,29 USD-3,41%
Ethereum logo
EthereumETH
3823,24 USD-2,86%
Tether logo
TetherUSDT
1,00 USD-0,06%
Binance Coin logo
Binance CoinBNB
598,72 USD-1,94%
Solana logo
SolanaSOL
166,49 USD-3,05%
Lido Staked Ether logo
Lido Staked EtherSTETH
3820,04 USD-2,93%
USDC logo
USDCUSDC
1,00 USD-0,04%
XRP logo
XRPXRP
0,53 USD-2,19%
Toncoin logo
ToncoinTON
6,44 USD-0,22%
Dogecoin logo
DogecoinDOGE
0,16 USD-4,65%