Twórca Bitcoin Fog aresztowany

2021-04-30 Bitcoin Wiadomości

Agenci FBI aresztowali Romana Sterlingova, rzekomego głównego operatora Bitcoin Fog, strony internetowej oferującej usługi „tumblera” lub „miksera” do Bitcoinów (BTC), […]

Agenci FBI aresztowali Romana Sterlingova, rzekomego głównego operatora Bitcoin Fog, strony internetowej oferującej usługi „tumblera” lub „miksera” do Bitcoinów (BTC), zaprojektowane w celu anonimizacji transakcji kryptograficznych.

Bitcoin Fog zatrzymany przez FBI

Sterlingov jest teraz przetrzymywany w Los Angeles pod zarzutami dot. prania pieniędzy i prowadzeniem nielicencjonowanej działalności w zakresie przesyłania środków pieniężnych. Został aresztowany w wyniku operacji FBI, która rozpoczęła się jeszcze w 2019 roku. Władze twierdzą, że śledziły go, analizując jego transakcje zwierane przy pomocy Bitcoinów, dane finansowe, dane dostawcy usług internetowych, e-maile i inne tego typu informacje.

Zgodnie z oświadczeniem prawnym złożonym przez Internal Revenue Service (IRS), Bitcoin Fog wyprało ponad 1,2 miliona BTC – około 335 809 383 USD. Projekt działał od jesieni 2011 r., czyli niemal od samego początku istnienia Bitcoina.

IRS szacuje, że Sterlingov oszukując system finansowy USA zyskał dodatkowe około 8 milionów dolarów.

Ze względu na znaczny wzrost wartości Bitcoina w trakcie działania Bitcoin Fog – od niskiego poziomu około 2 USD wkrótce po uruchomieniu Bitcoin Fog jesienią 2011 r. do aktualnej wartości [ponad] 50 000 USD – Sterlingov był w stanie uzyskać znaczną aprecjację ze swoich zysków, które były przechowywane w Bitcoinie.

Obecna wartość klastra Bitcoin Fog – w tym środki klientów znajdujące się pod kontrolą Sterlingova i własne pieniądze Sterlingova – wynosi prawie 70 milionów dolarów

– przekazano w komunikacie amerykańskiej skarbówki.

bitcoin fogWielka Brytania na tropie osób, które ukrywają dochody

Okazuje się, że śladem USA podąża też Wielka Brytania. Jak pisaliśmy wczoraj, brytyjskie władze chcą rozprawić się z osobami, które unikają płacenia podatków dzięki „nieusankcjonowanym walutom”. 

HMRC [brytyjski urząd skarbowy – przyp. bitcoin.pl] podejrzewa, że ​​coraz większa ilość ukrytego bogactwa wymyka mu się z rąk dzięki rozwojowi kryptowalut i innych niesankcjonowanych systemów przekazów pieniężnych. To zapotrzebowanie na informacje jest ważnym krokiem w walce HMRC z tym problemem – wyjaśnił dyrektor UHY Hacker Young, David Jones. – Obrona oparta na nieznajomości prawa w tym dynamicznie rozwijającym się sektorze nie będzie już chronić podatnika – dodał.

Tagi
aresztowanie bitcoin bitcoin fog btc FBI

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.

bitbay rejestracja na gieldzie bitbay rejestracja na gieldzie
bitbay rejestracja na gieldzie bitbay rejestracja na gieldzie

Redakcja Bitcoin.pl ostrzega:
Uważaj na oszustów. Dbaj o bezpieczeństwo.