Brytyjski urząd skarbowy chce walczyć z oszustami podatkowymi z rynku kryptowalut

2021-04-29 Prawo i polityka Wiadomości

Jak podają media, brytyjskie władze chcą rozprawić się z osobami, które unikają płacenia podatków dzięki „nieusankcjonowanym walutom”. Urząd skarbowy chce […]

Jak podają media, brytyjskie władze chcą rozprawić się z osobami, które unikają płacenia podatków dzięki „nieusankcjonowanym walutom”. Urząd skarbowy chce rozpocząć przy okazji kampanię dot. walki z oszustami podatkowymi związanymi z kryptowalutami.

Urząd skarbowy UK idzie na wojnę z osobami, które nie płacą podatków

Urząd skarbowy Wielkiej Brytanii, Her Majesty’s Revenue and Customs, zintensyfikuje swoje wysiłki, aby wyłapać oszustów podatkowych z rynku kryptowalut. Chodzi o osoby, które ukrywają swoje bogactwo dzięki zdecentralizowanym walutom. Informację przekazała brytyjska grupa księgowa UHY Hacker Young.

Według grupy, formularz „zestawienia aktywów”, który jest używany w dochodzeniach w sprawie uchylania się od płacenia podatków, będzie teraz zawierał sekcję skupiającą się w szczególności na kryptowalutach, takich jak Bitcoin (BTC), Ether (ETH) i inne cyfrowe aktywa.

Wraz z wyraźnym żądaniem informacji o kryptowalutach, formularz podobno będzie zawierał również sekcje poświęcone innym systemom wymiany, w tym czarnorynkowemu peso używanemu przez kartele meksykańskie i kolumbijskie, a także podobnym nieusankcjonowanym walutom używanym w Afryce, Indiach i Chinach.

HMRC podejrzewa, że ​​coraz większa ilość ukrytego bogactwa wymyka mu się z rąk dzięki rozwojowi kryptowalut i innych niesankcjonowanych systemów przekazów pieniężnych. To zapotrzebowanie na informacje jest ważnym krokiem w walce HMRC z tym problemem – wyjaśnił dyrektor UHY Hacker Young, David Jones. – Obrona oparta na nieznajomości prawa w tym dynamicznie rozwijającym się sektorze nie będzie już chronić podatnika – dodał.

urząd skarbowyCzy jest się czego bać?

Żądanie HMRC dotyczące informacji o zasobach cyfrowych niekoniecznie musi budzić zaniepokojenie. Chodzi głównie o osoby łamiące prawo, a nie uczciwych podatników.

Ponadto, jak dodaje Jones, jeśli ktoś nie zadeklaruje kryptowalut podczas dochodzenia, a władze później odkryją należący do niego portfel na cyfrowe waluty, mogą mu teraz zostać postawione dodatkowe zarzuty karne.

– Chociaż przestępcy nadal mogą zdecydować się nie zgłaszać tych aktywów, czyni to HMRC kolejną okazją do wniesienia przeciwko nim zarzutów karnych, jeśli ich praca kryminalistyczna znajdzie ukryty portfel Bitcoina – wyjaśnił Jones.

Tagi
bitcoin podatek bitcoin wielka brytania btc Urząd Skarbowy Wielka Brytania

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

>

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.

bitbay rejestracja na gieldzie gielda geco one
rozlicz kryptowaluty

Redakcja Bitcoin.pl ostrzega:
Uważaj na oszustów. Dbaj o bezpieczeństwo.