Bitkraft Ventures, fundusz z rynku gier, zainwestuje w innowacyjne blockchainowe projekty

Blockchain Wiadomości

Fundusz venture capital z rynku gier, Bitkraft Ventures, nawiązał współpracę z firmą badawczą Delphi Digital zajmującą się branżą kryptograficzną. Cel? […]

Fundusz venture capital z rynku gier, Bitkraft Ventures, nawiązał współpracę z firmą badawczą Delphi Digital zajmującą się branżą kryptograficzną. Cel? Zainwestować w interesujące projekty.

Bitkraft Ventures chce inwestować w startupy

Współpraca, która została ogłoszona 29 kwietnia, pozwoli Bitkraft na większe skupienie się na inwestycjach w firmy, które wykorzystują technologię blockchain.

Bitkraft Ventures zostało założone w 2015 roku i zarządza aktywami o wartości ponad 400 milionów dolarów. Dokonało inwestycji w takie firmy np. jak Epic Games, BitFry i Fuze TV. W sierpniu 2020 roku firma zebrała 165 milionów dolarów na inwestycje w gry cyfrowe i e-sportowe, a teraz stawia na kryptowaluty i blockchaina.

Z kolei założone w 2018 roku Delphi Digital to firma badawcza klasy instytucjonalnej, która koncentruje się wyłącznie na kryptowalutach i zasobach cyfrowych.

Bitkraft VenturesSynergia

Obie firmy zamierzają połączyć siły i podzielić ze sobą wiedzą w zakresie gier, e-sportu, rozrywki cyfrowej, technologii kryptograficznej i klasy aktywów kryptowalutowych. Bitkraft Ventures chce m.in. wspierać inwestycje z zakresów tokenów.

Partner i założyciel Bitkraft Ventures, Jens Hilgers, powiedział, że „otwarta infrastruktura zrodzona ze zdecentralizowanych technologii osiąga wystarczającą dojrzałość, aby wspierać nowe modele biznesowe (…) na dużą skalę”,

Bitkraft zatrudniło też eksperta w dziedzinie technologii blockchain i gier oraz partnera w Delphi Digital, Piersa Kicksa, na początku tego roku, co zapoczątkowało prace z zakresu kryptowalut.

Współzałożyciel i dyrektor operacyjny Delphi Digital, Anil Lulla, powiedział, że połączenie wiedzy specjalistycznej obu firm „będzie atrakcyjną propozycją wartości dla przyszłych spółek portfelowych”, które chcą zainwestować w powstającą przestrzeń rynkową.

W ostatnich miesiącach nastąpiło wyraźnie łączenie się branży gier i przestrzeni kryptowalut. Główny japoński producent gier, Nexon, ogłosił 28 kwietnia inwestycję wartą 100 milionów dolarów w Bitcoiny, a dzień wcześniej gigant z rynku gier Ubisoft ogłosił zamiar rozpoczęcia współpracy z projektem Tezos.

Z kolei 8 kwietnia Atari, historyczna firma z rynku gier, ogłosiła utworzenie nowego działu ds. blockchaina, który skoncentruje się na wykorzystaniu tej nowej technologii do tworzenia zdecentralizowanych gier.

Tagi
BitFry Bitkraft Ventures Blockchain Delphi Digital Epic Games technologia

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.