za

BitBay otrzymuje skonsolidowaną licencję od estońskiego regulatora

Estoński regulator pozbawia licencji ponad 1000 podmiotów z branży kryptowalut. Jak się jednak okazuje, BitBay otrzymuje skonsolidowaną licencję. Firma ma też i inne plany dot. rozwoju, o których dziś opowie Sylwester Suszek.

BitBay z licencją

psb bitbayWejście w życie nowych przepisów w zakresie otrzymania estońskiej licencji przez podmioty z branży kryptowalut spowodowało odebranie takich uprawnień ponad 1000 firmom. Jedynie 198 z 1447 spółek utrzymało licencję.

BitBay, jako jedyna giełda umożliwiająca wymianę kryptowalut na waluty fiat, spełniła nowe warunki licencyjne. Platforma została poddana szeregowi drobiazgowych audytów i otrzymała tym samym prawo do posługiwania się skonsolidowaną licencją “Providing a virtual currency service”.

Zmiany w procedurze otrzymywania licencji wprowadziła nowelizacja estońskiej ustawy o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu z dnia 10 marca 2020. Ustawa nałożyła nowe regulacje na licencjonowane spółki świadczące usługi związane z kryptowalutami, a tym:

1. Obowiązek posiadania kapitału zakładowego w wysokości co najmniej 12 000.00 EUR;
2. Obowiązek posiadania przez spółkę realnego, fizycznego biura oraz prowadzenia działalności spół-ki z terenu Estonii;
3. Obowiązek posiadania rachunku płatniczego uznanego przez prawo Estonii;
4. Obowiązek posiadania statusu rezydenta Estonii w stosunku do członka zarządu spółki.
5. Obowiązek zmiany procedury KYC/AML przystosowanej do nowych regulacji oraz wdrożenie syste-mu weryfikacji video w przypadkach wymaganych przepisami prawa.

Jak informuje firma, “otrzymując skonsolidowana licencję, giełda BitBay uzyskała potwierdzenie stabilności prawnej ramach swojej działalności w Estonii. Regulator Estoński potwierdził zgodność procedur AML i KYC wykonywa-nych przez BitBay. Użytkownicy platformy mogą czuć się bezpiecznie i już wypatrywać kolejnych nowości na giełdzie.”

Plany na przyszłość, czyli zadaj pytanie Sylwestrowi Suszkowi

BitBay nadal kontynuuje swoją politykę przejrzystości względem klientów. O planach rozwoju platformy, a także o samej procedurze licencyjnej opowie podczas krótkiego LIVE CEO giełdy, Sylwester Suszek. Wirtualne spotkanie z użytkownikami platformy odbędzie się 15 października o godzinie 20:00 za pośrednictwem Facebooka oraz kanału YouTube. W trakcie LIVE prezes giełdy podsumuje również ostatnią przerwę w dostępności platformy.

Link do LIVE na Facebooku 

Link do LIVE na YouTube 

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności

Bitcoin logo
BitcoinBTC
66 725,11 USD-2,05%
Ethereum logo
EthereumETH
3481,32 USD-1,95%
Tether logo
TetherUSDT
1,00 USD0,03%
Binance Coin logo
Binance CoinBNB
603,79 USD-2,42%
Solana logo
SolanaSOL
148,41 USD-4,11%
Lido Staked Ether logo
Lido Staked EtherSTETH
3480,71 USD-1,95%
USDC logo
USDCUSDC
1,00 USD0,00%
XRP logo
XRPXRP
0,48 USD-1,35%
Dogecoin logo
DogecoinDOGE
0,14 USD-2,52%
Toncoin logo
ToncoinTON
7,57 USD3,33%