za
bitbay chainlink

BitBay startuje z nowym projektem edukacyjnym pod nazwą “BitBay Academy”

Zondacrypto gielda kryptowalut 2650

Najprężniej działająca polska giełda kryptowalut idzie śladami liderów rynku – m.in. Binance czy Coinbase – i chce edukować swoich użytkowników z zakresu Bitcoinia, blockchainia, kryptowalut oraz tradingu.

BitBay Academy

bitbayBitBay Academy wystartowało niedawno. Platformę można odwiedzić pod tym linkiem. Co na niej znajdziemy?

Jak na razie mamy do wyboru cztery wpisy, ale giełda zapewnia, że już wkrótce pojawi się tam o wiele więcej atrakcyjnej treści. Materiały zostały przygotowane przez Sebastiana Szeligę. Sebastian to aktywny trader na rynku forex, kryptowalut, towarowym i akcyjnym. Były prop-trader na amerykańskich rynkach akcji. Wieloletni analityk rynków finansowych, ekspert metod inwestycyjnych bazujących na teorii fal Elliott’a i geometrii Fibonacciego. Coach i trener inwestycyjny.

W pierwszych kursach akademii, przeprowadzi nas przez podstawy rynku kryptowalut, w tym kwestię ewolucji pieniądza (pod tym linkiem) oraz wyłoży historię powstania cyfrowych walut. W innym artykule przybliża nam temat psychologii w tradingu. Dla osób, które chcą zaznajomić się z grą na giełdzie, gratką będzie tekst dot. analizy technicznej.

W jeszcze innym kursie BitBay przedstawia nam też to, jak funkcjonuje sama platforma handlowa.

Edukacja to podstawa!

Niestety, ale często pomijanym elementem przez zaangażowanych w rynek kryptowalut jest to od czego powinni zacząć – edukacja. Jeśli chcemy grać na giełdzie musimy poznać choćby podstawy analizy fundamentalnej (to, jak działają cyfrowe waluty i z jakim projektem mamy do czynienia) oraz analizy technicznej aby wiedzieć, w którym momencie najlepiej kupić i sprzedać z zyskiem. Bez tego jesteśmy bezbronni i narażeni na spore straty finansowe. To trochą tak, jakby posłać żołnierza na wojnę bez karabinu lub choćby pistoletu licząc na to, że zagada przeciwnika na śmierć.

BitBay oferuje swoim klientom już nie tylko handel kryptowalutami, ale dodatkowo dba o edukację nowo przybyłych (lub utrwalenie wiedzy obecnych) uczestników rynku. To świetny pomysł! Dzięki temu użytkownicy czują się mocniej związani z giełdą, bowiem dzięki niej poznają tajniki tradingu i samych cyfrowych walut oraz technologii, która za nimi stoi.

Link do BitBay Academy: www.academy.bitbay.net

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności

Bitcoin logo
BitcoinBTC
68 510,93 USD3,18%
Ethereum logo
EthereumETH
3149,97 USD2,15%
Tether logo
TetherUSDT
1,00 USD-0,01%
Binance Coin logo
Binance CoinBNB
578,93 USD0,42%
Solana logo
SolanaSOL
180,28 USD6,12%
USDC logo
USDCUSDC
1,00 USD-0,02%
Lido Staked Ether logo
Lido Staked EtherSTETH
3149,63 USD2,18%
XRP logo
XRPXRP
0,52 USD2,48%
Toncoin logo
ToncoinTON
6,52 USD1,69%
Dogecoin logo
DogecoinDOGE
0,15 USD1,92%