za
craig wright scammer

Craig Wright nie otrzymał kluczy do fortuny wartej 8 mld dolarów w Bitcoinach

Craig Wright, australijski informatyk wzbudza nie małe emocje w środowisku kryptowalutowym. Najczęściej są one negatywne. Zdecydowana większość krypto entuzjastów nie toleruje ekscentrycznego zachowania Wrighta.

Batalia sądowa pomiędzy Craigiem Wrightem a Irą Kleiman trwa od ponad roku. Cała sprawa dotyczy rzekomych Bitcoinów, które Craig Wright oraz jego wspólnik Dave Kleiman, mieli wydobywać we wczesnych latach. Wright zaprzecza tym słowom i twierdzi, że był jedynym górnikiem w tamtym czasie.

Na początku tego miesiąca amerykański sędzia Beth Bloom wyznaczył Wrightowi ostateczny termin na 3 lutego. Wright odpowiedział twierdząco, że „kurier”, który posiada klucze do odblokowania Bitcoinowej fortuny, przyjedzie w tym miesiącu. Oprócz rzekomych kluczy prywatnych, Wright miał otrzymać listę publicznych adresów Bitcoin, na których zgromadzone są Bitcoiny, które wspólnie wydobywał z nieżyjącym już partnerem biznesowym, Dave’m Kleimanem.

Kurier przyjechał, ale bez kluczy! Może zapomniał zabrać?

Wczoraj prawnik CW powiedział, że nie otrzymał on kluczy prywatnych do Bitcoinów o wartości 8 miliardów dolarów. Co prawda, kurier dotarł we wtorek, ale jak twierdzi Andres Rivero, partner w kancelarii prawnej Rivero Mestre.

„Otrzymany plik nie zawiera kluczy prywatnych”

Lista zawierająca 16 404 adresów BTC jednak dotarła i Wright dostarczył ją do majątku Kleimana, składając zawiadomienie o zgodności z amerykańskim sądem rejonowym Południowej Florydy. Samozwańczy Satoshi Nakamoto dalej twierdzi, że otrzyma „zaszyfrowany plik”, zawierający klucze prywatne, ale w późniejszym terminie.

Prawnik Wrighta powiedział, że klucze nie muszą być całe ale mogą być podzielone na części. Niestety odmówił dalszego omawiania szczegółów na temat tego, kto ma klucze i kiedy mogą zostać dostarczone.

W wywiadzie dla Modern Consensus w środę Wright opisał prawdopodobną reakcję kryptowalutowej społeczności, jeśli miałby odblokować wczesne Bitcoiny.

„Nie sądzę, by to zamknęło ludzi. Myślę, że to by poruszyło i skończy się na tym, że ludzie będą biegać i mówić, że ukradłem monety. Lub jakieś inne bzdury. Nie zgadzam się.”

Z tych słów można wywnioskować, że sam CW nie wierzy jakoby odblokowanie Bitcoinów mogło uciszyć jego krytyków. Cała sprawa najprawdopodobniej odbije się na kryptowalucie Wrighta, BSV, której kurs w ostatnim czasie poszybował wysoko w górę. Czy czekają ją duże spadki ? Czas pokaże.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności