Binance wprowadza tokeny akcyjne. Na pierwszy ogień idzie Tesla

Giełdy kryptowalut Wiadomości

Giełda kryptowalutowa Binance ogłosiła uruchomienie tokenów akcyjnych z zerową prowizją. Pozwolą one użytkownikom handlować częściami akcji. Wszystkie tokeny akcji są […]

Giełda kryptowalutowa Binance ogłosiła uruchomienie tokenów akcyjnych z zerową prowizją. Pozwolą one użytkownikom handlować częściami akcji. Wszystkie tokeny akcji są denominowane, rozliczane i zabezpieczone w Binance USD (BUSD), dolarowym stablecoinie giełdy Binance.

Na pierwszy ogień TSLA

Pierwszym tokenem giełdowym Binance Stock Token (BST), który pojawił się na giełdzie, jest Tesla Inc. Handel dla pary TSLA/BUSD zostanie otwarty o godzinie 13:35 UTC w dniu 12 kwietnia 2021 roku.

Tokeny akcji Binance to cyfrowe tokeny, które są wspierane przez portfel bazowych papierów wartościowych. Według Binance, ich posiadacze  kwalifikują się do zwrotów ekonomicznych z akcji bazowych, w tym potencjalnych dywidend.

Chociaż token giełdowy TSLA jest pierwszym, który został wprowadzony do obrotu, giełda zamierza „odpowiedzieć na zapotrzebowanie rynku”. Oznacza to, że w przyszłości wprowadzi na swoją platformę więcej tokenów i funkcji giełdowych.

Tesla i kryptowaluty

To nie pierwszy raz, gdy Tesla przecięła ścieżki ze światem kryptowalut. Na początku tego roku, firma produkująca samochody elektryczne, kierowana przez CEO Elona Muska, ogłosiła inwestycję w Bitcoina o wartości 1,5 miliarda dolarów. W marcu firma zaczęła akceptować Bitcoina jako formę płatności za swoje samochody. Tesla zamierza zatrzymać wszelkie Bitcoiny otrzymane z zakupów swoich produktów, zamiast konwertować je na walutę fiat.

Prezes firmy Elon Musk stał się jednym z najbardziej prominentnych zwolenników kryptowalut. W lutym tego roku Musk powiedział, że inwestorzy „równie dobrze mogą mieć kryptowaluty”, jeśli rozważają inwestowanie w złoto. Wkrótce po tym, jak zaktualizował swoje bio na Twitterze, umieszczając w nim #Bitcoin, cena kryptowaluty skoczyła o 20%.

Najbardziej jest on jednak znany z promowania DOGE. Ostatnio, aby wspomnieć o DOGE zalogował się do Twittera w marcu. Mimo informacji, że może mieć z tego tytułu problemy (pisaliśmy o tym w tym miejscu), cały czas świetnie się bawił.

Aktualny kurs Bitcoina i innych kryptowalut możesz zawsze sprawdzić w zakładkach: kurs Bitcoina i kurs kryptowalut na stronie bitcoin.pl. Miejsce, w którym możesz kupić BTC i inne monety, to m.in. giełda kryptowalut BitBay.net. Jeśli nie masz jeszcze konta na BitBay, z tego artykułu dowiesz się jak możesz je sprawnie utworzyć: LINK.

Tagi
akcje Binance bitcoin btc Tesla Tokeny akcyjne TSLA

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

>

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.