Kryptowaluty

SEC weźmie pod lupę działania Elona Muska dot. DogeCoina

Popularny profil na Twitterze, CryptoWhale, opublikował właśnie post, który może przerazić inwestorów DogeCoina (DOGE) i samego... Elona Muska. Sugeruje, że [...]

Data publikacji: 25 lutego 2021

bitbay

Popularny profil na Twitterze, CryptoWhale, opublikował właśnie post, który może przerazić inwestorów DogeCoina (DOGE) i samego… Elona Muska. Sugeruje, że SEC rozpocznie dochodzenie w sprawie dyrektora generalnego Tesli. Chodzi o jego tweety na temat DOGE. SEC, Elon Musk – to będzie interesująca konfrontacja.

SEC vs. Elon Musk

Warto podkreślić, że powyższa wiadomość na razie nie została opublikowana na stronie SEC. O tym, że może być to prawda, świadczy jednak to, że już pod koniec stycznia komisja ostrzegała przed inwestowaniem w aktywa, które są promowane w social mediach.

Biuro Edukacji i Wsparcia Inwestorów SEC ostrzega inwestorów przed dużym ryzykiem związanym z krótkoterminowym inwestowaniem w oparciu o media społecznościowe, zwłaszcza na niestabilnych rynkach, (…).

Inwestorzy indywidualni mogą starać się czerpać zyski z niestabilnych rynków, kupując poszczególne akcje, w tym akcje silnie promowanych spółek o niższej kapitalizacji rynkowej. Niektóre z tych akcji mogą być omawiane w mediach społecznościowych, a także na witrynach z ratingami, forach dyskusyjnych, czatach, agregatorach wiadomości, witrynach z badaniami inwestycyjnymi, w biuletynach inwestycyjnych online i na forach dyskusyjnych. Dołączenie do tej mody i podążenie za tłumem może wydać się interesujące. Czasami jednak podążanie za tłumem może prowadzić do wysokich strat inwestycyjnych

– można przeczytać na stronie investor.gov, którą zarządza SEC.

W artykule nie napisano wprost o Musku, ale wiadomo, że od dawna w bardziej czy mniej zawoalowany sposób promował on DOGE. Powtarzał, że to kryptowaluta ludu. Innym razem żartował, że chciałby być CEO tego projektu. Kiedyś w zagadkowy sposób wypowiedział się o Bitcoinie. Twierdził, że słowo „Bitcoin” to jego safe word, czyli hasło, które używa w czasie odważniejszych zabaw w sypialni. Niedawno dodał do swojego opisu na Twitterze nazwę pierwszej kryptowaluty, czym doprowadził do chwilowego skoku jej ceny.

Czy jednak teraz SEC faktycznie rozpocznie śledztwo w sprawie domniemanych manipulacji rynkowych Muska?

sec elon musk

Wall Street boi się ulicy?

Powyższy scenariusz sugeruje wspomniane konto na Twitterze:

Ten rok pokazał już grubym rybom na Wall Street, że tzw. ulica potrafi zagrać im na nosie. Widać było to w czasie wydarzeń dot. akcji GameStop. Te mocno „podpompowano” dzięki wspólnej inicjatywie płotek z internetowego forum. Potem zjawisko zaszło następnie na rynku srebra.

W przypadku Muska mówimy jednak o czymś innym. Okazuje się, że jeden człowiek posiada tak duży wpływ na rynki, że jest w stanie nimi manipulować za pomocą Twittera. SEC i Elon Musk to będzie z pewnością ciekawe i medialne starcie – o ile do niego dojdzie.

Invest Cuffs 2021

geco one rejestracja

rozliczanie kryptowalut rozlicz kryptowaluty

Black Friday Promotion

Redakcja Bitcoin.pl ostrzega:
Uważaj na oszustów. Dbaj o bezpieczeństwo.