za
rakuten

Rakuten wprowadza nową usługę dot. kryptowalut

European Halving Party 2024

[vc_row][vc_column][vc_column_text]Japoński gigant z rynku e-handlu, Rakuten, wykonał kolejny ważny krok w procesie adopcji kryptowalut. Połączył swój portfel na cyfrowe waluty z systemem e-pay.

Rakuten szerzej otwiera się na kryptowaluty

W oficjalnym komunikacie firma ogłosiła, że ​​pozwoli użytkownikom swojego portfela na kryptowaluty, Rakuten Wallet, doładowywać ich konta w systemie e-pay za pomocą Bitcoinów (BTC), Etherów (ETH) i jednostek Bitcoin Cash (BCH). Jak na razie na tym polu spółka jest w swoim kraju pionierem.

Dziś firma obsługuje własne ekosystemy Rakuten Cash i Rakuten Pay. Te umożliwiają klientom dokonywanie zakupów za pośrednictwem aplikacji na smartfony w wybranych punktach. Do tych należą np. sieci sklepów wielobranżowych Lawson i 7 Eleven oraz grupie supermarketów Seiyu.

Rakuten Cash można również wymienić na Rakuten Points, które klienci mogą z kolei wykorzystać w czasie zakupów w firmach partnerskich, takich jak McDonald’s czy sieci sklepów FamilyMart.

Teraz konsumenci będą również mogli wydawać swoje tokeny na szereg produktów i usług spółki. Chodzi np. o usługi turystyczne czy przesyłanie strumieniowe, a także zakupy na platformie Kobo, która sprzedaje e-booki i audiobooki.

Aby zwiększyć atrakcyjność swojej nowej oferty, firma ogłosiła, że ​​każdy, kto będzie chciał doładować swoje portfele Rakuten Cash za pomocą kryptowalut, otrzyma dodatkowe punkty. Wszystko to w ramach kampanii, która potrwa do 24 marca.

Rakuten

Plany na przyszłość

To nie koniec niespodzianek. W ramach planów dot. dalszego rozwoju spółka doda na swojej platformie kartę do aplikacji e-pay. Będzie ona  odsyłać użytkowników bezpośrednio do interfejsu kryptowalutowych płatności hostowanego w portfelu Rakuten Wallet.

Firma podała, że ​​usługa zostanie uruchomiona wiosną tego roku. Transakcje zaś, które będą oparte na kryptowalutach, zostaną ograniczone do minimum 9,50 USD. Maksymalny miesięczny limit z kolei wyniesie 950 000 USD.

Japoński gigant już w 2015 r. ogłosił, że nosi się z poważnym zamiarem akceptacji Bitcoina jako pełnoprawnego środka płatności za oferowane na swoich platformach produkty. Pierwsza odsłona usługi dotyczyła amerykańskiej wersji internetowego sklepu. To tam po raz pierwszy można było zapłacić za produkty w kryptowalucie.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności