za
bnb binance coin ath

BNB przebija 600 USD i zdobywa ATH. Dowiedz się dlaczego.

bitcoin halving party

Binance Coin (BNB) pokazał w 2021 roku imponujący występ. Teraz jednak rodzimy token giełdy kryptowalut Binance bez wątpienia zaskoczył wszystkich, największych optymistów.

Moneta wzbiła się bowiem do nowego rekordu wszechczasów na poziomie ponad 635 dolarów. Według danych z CoinGecko, BNB wzrósł o 17% w ciągu ostatnich 24 godzin i imponujące 69% w ciągu ostatnich siedmiu dni. Moneta Binance od tego czasu wycofała się z rekordu i jest handlowana na poziomie około 600 USD.

Wcześniej dzisiaj, BNB również pobił nowy rekordowy poziom w stosunku do Bitcoina (BTC), osiągając wartość 0,0105113 BTC na Binance.com.

Z kapitalizacją rynkową wynoszącą około 90 miliardów dolarów, BNB jest obecnie trzecią najwyżej wycenianą siecią blockchain po Bitcoinie (BTC) i Ethereum (ETH). Postęp, jaki token poczynił od czasu swojej premiery w 2017 r., jest jeszcze bardziej niezwykły. Na początku roku handlowano nim w okolicach 40 USD. Oznacza to, że w ciągu zaledwie 4,5 miesiąca, token przyniósł swoim posiadaczom 1200% zwrot.

Coraz więcej przypadków użycia dla BNB

Ostatni skok cen Binance Coin jest wynikiem rosnącej liczby przypadków użycia. Token, który powstał jako narzędzie do obniżania opłat transakcyjnych na Binance.com, jest obecnie integralną częścią Binance Chain i Binance Smart Chain (BSC). Te dwa utrzymywane przez Binance blockchainy cieszą się rosnącą popularnością wśród twórców zdecentralizowanych aplikacji (dapp). Zwłaszcza w przestrzeni zdecentralizowanych finansów (DeFi).

Ponieważ dappy zbudowane na blockchainach Binance zyskują trakcję wśród użytkowników, rosną też wolumeny transakcji, napędzając wzrost cen BNB. Jednym z przykładów dappów zbudowanych na BSC jest Pancakeswap, druga co do wielkości zdecentralizowana giełda (DEX) pod względem wolumenu handlu. DEX ten odnotował 2,5 miliarda dolarów obrotu w ciągu ostatnich 24 godzin. Pancakeswap wykorzystuje BNB do swoich puli płynności. Co ciekawe tak młody produkt nie tylko wyprzedziłopartego na Ethereum konkurenta Uniswap, ale także Coinbase Pro.

Tymczasem BNB szybko zbliża się do swojego 15 kwartalnego spalania tokenów. Jak wyjaśnił dyrektor generalny Binance, każde spalanie polega na tym, że pewna ilość BNB zostaje wycofana z obiegu. To zwiększa wartość pozostałych monet.

Podczas ostatniego takiego wydarzenia w styczniu 2021 roku Binance wypaliło łącznie 3 619 888 BNB. Był to rekord zarówno pod względem ilości wypalonych BNB, jak i ich ekwiwalentu w dolarach (165 791 000 USD).

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności