Giełdy kryptowalut

Strona Binance usunięta z „czarnej listy” Rosji

Zgodnie z nowym orzeczeniem rosyjskiego sądu, strona internetowa największej na świecie giełdy kryptowalut, Binance, nie jest już formalnie na czarnej [...]

Data publikacji: 21 stycznia 2021

bitbay

Zgodnie z nowym orzeczeniem rosyjskiego sądu, strona internetowa największej na świecie giełdy kryptowalut, Binance, nie jest już formalnie na czarnej liście w kraju.

Binance w Rosji jest już poza czarną listą

Według raportu rosyjskiej agencji prasowej Kommersant z 21 stycznia, Sąd Okręgowy w Archangielsku unieważnił poprzednią decyzję o umieszczeniu Binance na czarnej liście. Gleb Kostarev, szef działań Binance na Rosję, potwierdził wiadomość portalowi Cointelegraph, stwierdzając, że rozprawa odbyła się 20 stycznia.

Najnowsza decyzja sądu przywraca poprzednie orzeczenie z 2020 roku. We wrześniu Binance ogłosiło, że strona internetowa giełdy znalazła się na liście zakazanych stron, jaką administruje rosyjski regulator Roskomnadzor. Organ umieścił witrynę na czarnej liście na podstawie orzeczenia sądu obciążającego witrynę za rozpowszechnianie zabronionych informacji. Pomimo blokady strona była jednak nadal dostępna w Rosji i to bez dodatkowych narzędzi dostępu, takich jak VPN.

W momencie publikacji tego tekstu witryna Binance nadal jest na liście zabronionych witryn Roskomnadzor, ale dostęp nie jest ograniczony.

Kostarev powiedział też Cointelegraphowi, że Binance wciąż czeka na dokumenty sądowe dotyczące ostatniej decyzji, które firma spodziewa się otrzymać w ciągu najbliższych dwóch tygodni.

– Po otrzymaniu dokumentów opublikujemy [oficjalne] powiadomienie o usunięciu nas z listy – powiedział.

Dodał również, że to, że giełda była na czarnej liście, nie wpłynęło na wolumeny handlowe Binance na rynku rosyjskim.

Chociaż wrześniowy zakaz nie miał wpływu na nasze wolumeny w Rosji, dla nas ważne było, aby chronić naszą reputację i odwołać się w tej sprawie – stwierdził Kostarev.

Rosja reguluje rynek kryptowalut

Zmiana decyzji dot. czarnej listy nastąpiła teraz, czyli wkrótce po tym, jak w kraju w życie weszła ustawa dotycząca kryptowalut „O cyfrowych aktywach finansowych”, co miało miejsce dokładnie 1 stycznia 2021 r. W sierpniu 2020 r. Roskomnadzor zablokowało też inną dużą stronę internetową dot. kryptowalut w Rosji, BestChange.ru.

Moskwa przyznała też, że ma w planach emisję cyfrowego rubla. Oznacza to, że kraj chce podążyć szlakiem wyznaczonym przez Chiny.

binance rosja

geco-one-bitcoin-trading

rozliczanie kryptowalut rozlicz kryptowaluty

Satsback bitcoin cashback

Black Friday Promotion