BIK skorzysta z możliwości blockchaina. Nowe wdrożenie technologii Billon

Blockchain

Mamy kolejne ciekawe wdrożenie blockchaina w Polsce. Biuro Informacji Kredytowej (BIK) wdrożyło Platformę Blockchain BIK, która jest dostępną dla klientów […]

Mamy kolejne ciekawe wdrożenie blockchaina w Polsce. Biuro Informacji Kredytowej (BIK) wdrożyło Platformę Blockchain BIK, która jest dostępną dla klientów polskich banków. Warto dodać, że projekt wykorzystuje technologię firmy Billon.

BIK i blockchain

bikPlatforma Blockchain BIK umożliwia klientom banków otrzymywanie wszelkich zmian regulaminów drogą elektroniczną.

„Ważnym aspektem wyróżniającym Platformę Blockchain jest ciągłość dostępu klienta banku do własnych dokumentów za pomocą Portalu BIK. Na portalu tym, zintegrowanym z technologią blockchain, bank udostępnia klientowi dokumenty do odczytu. Dla klienta oznacza to łatwy dostęp do wszystkich dokumentów w jednym miejscu, nawet po zakończeniu współpracy z bankiem”

– można przeczytać w komunikacie prasowym.

Dodano, że całość zapewnia bardzo wysoki poziom bezpieczeństwa. Dokumenty są przechowywane w sposób zdecentralizowany, za pomocą węzłów sieci. Z kolei każdy dokument posiada swój unikalny adres. To wszystko ma zapewnić odporność na potencjalne awarie i stałość zapisów. Nie ma też możliwości niepożądanej ingerencji w przechowywane dokumenty.

Odpowiedź na wymogi prawne

„Faktem staje się uruchomienie pierwszego etapu rozwoju Platformy Blockchain BIK. Dziś jest to odpowiedź na wymagania regulatora i zautomatyzowanie procesów związanych z wysyłką dokumentów do klientów. Wierzę, że Platforma Blockchain BIK, w dobie wzrastającej liczby transakcji dokonywanych kanałem cyfrowym, pociągnie za sobą kolejne implementacje naszego rozwiązania w instytucjach finansowych oraz w innych sektorach rynku w Polsce”

– zauważa w komunikacje prezes Biura Mariusz Cholewa.

„Cieszymy się, że wspólna inicjatywa BIK i Billon, która wypłynęła z potrzeby regulacyjnej, materializuje się. Jestem przekonany, że zwłaszcza klienci odczują różnicę, docenią walory takie jak bezpieczeństwo i wygodę, jaką stwarza blockchain w zarządzaniu dokumentami. Z kolei sam bank czy jakakolwiek instytucja w przyszłości spoza sektora bankowego, poza znaczącym usprawnieniem procesu komunikacji z klientami, odczuje także realne korzyści biznesowe zarówno po stronie kosztowej, jak i przychodowej”

– dodał z kolei prezes Grupy Billon Wojtek Kostrzewa.

To kolejny przykład synergii Billon z innym podmiotem, która daje bardzo ciekawe owoce w postaci nowych wdrożeń blockchaina.

Tagi
bik bik blockchain Billion blockchain

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

>

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.