Halving Bitcoina obudził entuzjazm na rynku. Coraz więcej inwestorów przechodzi w tryb HODL

Bitcoin

Halving Bitcoina zbliża się naprawdę wielkimi krokami. Już teraz widać, że inwestorzy liczą na jego pozytywny wpływ na kurs. Okazuje […]

Halving Bitcoina zbliża się naprawdę wielkimi krokami. Już teraz widać, że inwestorzy liczą na jego pozytywny wpływ na kurs. Okazuje się, że na giełdach jest trzymanych coraz mniej jednostek BTC. Zupełnie jakby wszyscy przeszli w tryb „HODL”.

Halving Bitcoina obudził entuzjazm na rynku?

Ożywienie widać też na giełdach. W momencie pisania tych słów BTC chyba na dobre zakończył kilkudniowy dryf boczny i ponownie zbliża się do poziomu na wykresie w okolicach 7000 USD. Jeszcze lepiej radzi sobie ETH, za które należy zapłacić 167 USD, co przekłada się na skok ceny o 6,5 proc. w skali doby.

BTC na portfelu, ale nie na giełdzie

Jeszcze ciekawiej robi się jednak, gdy spojrzymy na inne dane rynkowe. Okazuje się, że liczba BTC, które są trzymane na giełdach, spadła do poziomu, który nie był widziany od 2016 r., czyli od okresu, który w praktyce był preludium bańki z 2017 r.

halving bitcoina

Co w praktyce może to oznaczać? Najprawdopodobniej rośnie liczba inwestorów, którzy nie chcą codziennie obracać kryptowalutami na giełdach, ponieważ nastawiają się na zysk w przyszłości w czasie hossy, która może rozpocząć się po halvingu.

Możliwe jednak też, że w końcu traderzy zrozumieli, że trzymanie kryptowalut na giełdach nie jest dobrym pomysłem… Bardziej prawdopodobny wydaje się jednak pierwszy wariant.

ETH vs. BTC

Ciekawe jest też to, że średnie dzienne wartości transakcji na platformie Ethereum są teraz niemal równe wartościom transakcji w sieci Bitcoina, co z kolei pokazywałoby, że inwestorzy chętniej inwestują i obracają teraz Etherem i stablecoinami, które są oparte na Ethereum. Czyżby także ETH miało nas pozytywnie zaskoczyć w czasie najbliższych miesięcy?

Aktualny kurs Bitcoina i innych kryptowalut możesz zawsze sprawdzić w zakładkach: kurs Bitcoin i kurs kryptowalut na stronie bitcoin.pl. Miejsce, w którym możesz kupić Bitcoina i inne kryptowaluty, to m.in. giełda kryptowalut BitBay.net. Jeśli nie masz jeszcze konta na BitBay, z tego artykułu dowiesz się jak możesz je sprawnie utworzyć: LINK.

Tagi
Ethereum halving kurs bitcoin

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

>

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.