za

Właściciel Google zainwestował w rynek blockchaina ponad 1,5 mld USD

Zondacrypto gielda kryptowalut 2650

Firma Alphabet, czyli właściciel Google, zainwestowała aż 1,56 miliarda dolarów w projekty z rynku blockchaina. Stało się to między wrześniem 2021 r. a czerwcem 2022 r. jak wynika to z raportu od Blockdata.

Alphabet na rynku blockchaina

W ostatnich latach Alphabet, czyli firma macierzysta Google, weszła na rynek blockchaina. Warto jednak dodać, że firma początkowo przyjęła ostrożne podejście do tego sektora. Ostatecznie nawiązała jednak współpracę z Dapper Labs, studiem opracowującym produkty z dziedziny Web 3.0.

Z zaciekawieniem patrzymy na rynek blockchaina; to bardzo interesująca i potężna technologia o szerokich zastosowaniach

– powiedział CEO Alphabet, Sundar Pichai.

Jak na tym tle wypadają inni giganci? W takim samym okresie, czyli wrzesień 2021 r. – czerwiec 202 r., BlackRock zainwestował w blockchainowe inicjatywy 1,17 miliarda dolarów. Z kolei bank Morgan Stanley wydał na podobne projekty 1,1 miliarda dolarów. Samsung przeznaczył na projekty o tym charakterze 979 milionów dolarów, zaś Goldman Sachs – 698 milionów dolarów.

Ogólnie rzecz biorąc, firmy wkraczają na rynek blockchaina i to mimo tego, że wciąż nie wiadomo, czy i kiedy technologia ta będzie za parę lat powszechnie dostępna, a jej adopcja będzie kontynuowana. Obecne prognozy ekspertów wskazują jednak na to, że rozwój sieci bloków w nadchodzących latach będzie nadal postępował. Obecne działania gigantów pokroju Alphabet sprawiają, że korporacje te będą miały przewagę konkurencyjną, gdy wspomniana adopcja będzie się dalej rozwijała.

Google reklamy

Inwestycje mimo bessy

Warto przytoczyć tu fakt, że wspomniane podmioty wpompowały w rynek sporo pieniędzy pomimo przedłużającej się korekty wycen kryptowalut. Ta za to doprowadziła w tym czasie kilka firm do bankructwa. Na przykład platformy pożyczkowe kryptowalut Celsius i Voyager Digital złożyły wnioski o upadłość, powołując się na niestabilne warunki rynkowe.

Dodajmy tu, że firmy związane z blockchainem, takie jak giełda kryptowalut Coinbase, zostały zmuszone do pewnych restrukturyzacji, by przetrwać kryzys. Spółka ogłosiła np. zmniejszenie zatrudnienia. Co ciekawe, Finbold poinformował, że tylko do lipca 2022 r. firmy zajmujące się kryptowalutami zebrały ponad 29 miliardów dolarów, czyli tylko o 2 miliardy mniej niż przez cały miniony rok. Wtedy udało się się pozyskać 31 miliardów dolarów.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności