Agrotoken, czyli stablecoin dla rolników.

Visa uruchamia Agrotoken – stablecoina opartego na surowcach rolnych

Agrotoken to pierwsza globalna infrastruktura tokenizacji dla gospodarstw rolniczych. Choć projekt swój WhitePaper opublikował już w 2020 roku, to organizacja ogłosiła, że wkrótce zamierza wystartować z Agrotokenem na Polkadot. Token ma być wspierany przez Visę, co pozwoli zbudować parachain na platformie Polkadot umożliwiający tokenizację kukurydzy, soi oraz pszenicy. Agrotoken będzie stablecoinem zabezpieczonym ziarnami oraz żywnością. Czy tak rewolucyjne podejście do rolnictwa okaże się strzałem w dziesiątkę?

Agrotoken jako stablecoin zabezpieczony w produktach rolniczych

Choć o Agrotokenie zrobiło się ostatnio głośno, to projekt wcale nie jest nowy. Otóż pomysł na skuteczną tokenizację produktów rolnych pojawił się już w 2020 roku. To właśnie wtedy został opublikowany WhitePaper Agrotokena. Prawdziwe poruszenie nastąpiło w tym tygodniu, kiedy projekt ogłosił, że plany zmierzają ku finałowi, którym jest start rolniczego stablecoina na platformie Polkadot.

Zainteresowanie Agrotokenem wzrosło, gdyż zapowiedziano, że stablecoin będzie wspierany przez Visę. To całkowicie zmienia postać rzeczy. Rolnicy, przedsiębiorstwa rolne oraz instytucje handlowe będą mogły łatwo handlować, oszczędzać oraz inwestować przy użyciu Agrotokena. Wszystko dzięki temu, że stablecoina będą akceptowały wszystkie punkty sprzedaży obsługiwane przez Visę. Agrotokenów ma być kilka. Każdy z nich będzie odzwierciedlał cenę odpowiadającego mu surowca, czyli soi, kukurydzy oraz pszenicy.

Blockchainowa rewolucja w rolnictwie - czy tokenizacja płodów rolnych ma przyszłość?

Na pierwszy rzut oka tokenizacja soi, kukurydzy, ziemniaków lub pszenicy może wydawać się całkowicie irracjonalna.  Okazuje się jednak, że wcale nie jest to pomysł bez przyszłości. Duże gospodarstwa rolne coraz chętniej wykorzystują bowiem nowoczesną technologię, aby usprawniać rolnictwo, zwiększać zyski z hodowli i uprawy płodów rolnych oraz po prostu pracować wygodniej. Świetnym tego przykładem może być coraz częstsze wykorzystanie w rolnictwie sztucznej inteligencji.

Agrotoken może w zdecydowanym stopniu ułatwić rolnikom handel płodami rolnymi. Co więcej, staną się one niejako pieniądzem, ponieważ ich wartość będzie zabezpieczona w tokenie. Taka tokenizacja ma sens. Może okazać się dla rolnictwa prawdziwą rewolucją, zważywszy na fakt, że coraz większa ilość gospodarstw to monokultury. To z kolei daje ogromne możliwości, jeśli chodzi o tokenizację płodów rolnych.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Zawodowy copywriter oraz social media manager. Od 5 lat publikuje treści w tematyce m.in. nowoczesnych technologii. W Bitcoin.pl zajmuje się nowościami z rynku, artykułami odnośnie kryptowalut oraz sztucznej inteligencji.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności