5 projektów wykorzystujących Bitcoina, na które warto zwrócić uwagę

Wiadomości bloomberg

Jeden z bardziej lubianych Twitterowych propagatorów Bitcoina oraz kryptowalut, @hodlonaut, zadał swoim fanom pytanie: „tym adresem. 3 czerwca Bitcoin Core […]

bitbay zonda

Jeden z bardziej lubianych Twitterowych propagatorów Bitcoina oraz kryptowalut, @hodlonaut, zadał swoim fanom pytanie: „Jaki jest obecnie, najbardziej ekscytujący projekt Bitcoina?„. W ciągu jednego dnia otrzymał kilkaset odpowiedzi z dziesiątkami projektów wykorzystujących Bitcoina. Oprócz najpopularniejszych jak Lightning Network czy Liquid, użytkownicy obserwujący @hodlonaut, wskazali kilka mniej lub bardziej znanych ale równie ciekawych projektów.

Bitcoin Core

Szeroko i dość dokładnie omawiany na łamach naszego portalu, portfel Bitcoina. Umożliwia uruchomienie pełnego węzła Bitcoin i jest całkowicie darmowy. Proces instalacji i konfiguracji portfela BC znajdziecie na naszym portalu pod tym adresem.

3 czerwca Bitcoin Core doczekał się nowej aktualizacji do wersji 0.20.0

Wśród najważniejszych zmian należy wymienić:

  • Usunięcie wiadomości sieciowych odrzucających BIP61 z Bitcoin Core;
  • OpenSSL nie jest już używany przez Bitcoin Core;
  • Portfel używa teraz domyślnie adresów bech32 podczas korzystania z RPC i tworzy natywne wyniki zmian w SegWit.

Automatycznie generowana dokumentacja kodu źródłowego Bitcoin Core jest teraz dostępna na stronie https://doxygen.bitcoincore.org.

Atomic Loans

Bitcoinowe DeFi. Jest to „platforma zdecentralizowanych i niepolegających na kredytach pożyczek Bitcoinowych”. Deponując BTC jako zabezpieczenie (z zablokowanym Bitcoinem za pomocą natywnych skryptów Bitcoin), możesz „pożyczyć stablecoiny”. Projekt Atomic Loans jest wspierany przez Initialized Capital, Consensus i Morgan Creek.

OpenNode

OpenNode to bardzo ciekawa platforma, która składa się z łatwego w obsłudze rozwiązania eCommerce i detalicznego, interfejsów API infrastruktury płatniczej dla programistów i najszybszych limitów procesora płatności, umożliwiających wprowadzenie zupełnie nowych modeli płatności i natychmiastowych rozliczeń.

OpenNode stara się w prosty i przejrzysty sposób dostarczać płatności każdemu mieszkańcowi naszej planety, wszystko to przy wykorzystaniu Bitcoina i technologii Lightning Network.

W projekt od dawna inwestuje firma typu „venture capital”, Draper Associates, założona przez Tima Drapera w 1985 roku.

RSK Labs – DeFi dla Bitcoina

Początki RSK Labs sięgają 2015 roku, osobiście jest to dla mnie bardzo ekscytujący projekt, który ma szansę przebić się z wielkim impetem do mainstreamu. Na oficjalnej stronie internetowej projektu możemy przeczytać, że RSK jest:

pierwszą uniwersalną platformą smart kontraktów zabezpieczoną przez sieć Bitcoin

Krótko mówiąc, projekt chce utworzyć DeFi (Zdecentralizowane Finanse) dla sieci Bitcoin. Czy włodarze RSK dogadają się z deweloperami BTC ? Czas pokaże.

Magic Internet Gathering

Gratka dla fanów gier komputerowych. Projekt zrzesza społeczność, kochającą gry oparte na Bitcoinie i Lightning Network.

Użytkownicy mogą brać udział w licznych turniejach, w których nagrodą są oczywiście Bitcoiny. Założyciele Magic Internet Gathering planują organizować przynajmniej jeden event w miesiącu.

Jeśli macie ciekawe projekty wykorzystujące technologię Bitcoina, podzielcie się swoimi wrażeniami w komentarzach. Chętni się nim przyjrzymy.

Tagi
Atomic Loans bitcoin bitcoin core bitcoin Lightning Network Bitcoin projekty RSK Labs

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.