Bitcoin w mediach

Tim Draper: Bitcoin zyska na obecnym kryzysie

Tim Draper jest pewny, że Bitcoin i inne nowoczesne technologię zyskają na obecnym kryzysie. Chodzi m.in. o ich zdecentralizowany charakter […]

Data publikacji: 18 marca 2020

bitbay

Tim Draper jest pewny, że Bitcoin i inne nowoczesne technologię zyskają na obecnym kryzysie. Chodzi m.in. o ich zdecentralizowany charakter i to, że w najbliższym czasie ludzie zobaczą słabość rządów i banków.

Tim Draper: Bitcoin zyska

Tim Draper wyraził swoje zdanie w czasie podcastu 415 Stories z 16 marca. Jego zdaniem decentralizacja, która stoi za kryptowalutami, jest bardzo ważną funkcją technologii na najbliższe lata. Bitcoin i blockchain mają dzięki temu „zdolność do przekształcania największych gałęzi przemysłu na świecie”.

Potem na Twitterze zauważył, że BTC ponownie zyska na znaczeniu, gdy tylko sytuacja się uspokoi. Przestał jednak precyzyjnie prognozować przyszłą cenę kryptowaluty, z czego słynął. To jednak dobre podejście, bowiem dziś mówienie o kursie cyfrowej waluty jest niemal w założeniu skazane na porażkę, bowiem sytuacja jest zbyt nieprzewidywalna.

Przejście w świat blockchaina

Draper uważa, że w niedalekiej przyszłości, gdy będziemy wychodzili z kryzysu, blockchain, kryptowaluty i sztuczna inteligencja będą zyskiwały na znaczeniu. W połączeniu te trzy technologie mają zapewnić nam zupełnie nową jakość usług w różnych branżach: od logistyki po rynek ubezpieczeń.

On sam coraz bardziej wnika w świat łańcucha bloków. Pod koniec lutego przyznał, że swoje oszczędności przetransferował do sieci BTC. Krótko mówiąc, pieniądze, które zarobił na akcjach, zainwestował w kryptowaluty.

„(…) patrzę [ na blockchaina] i mówię: „Hej, to jest po prostu lepsze. W dłuższej perspektywie ludzie przechodzą do rzeczy, które są lepsze”

– mówił w czasie rozmowy z CNBC.

W swoim rozumowaniu Draper ma wiele racji. Blockchain poprzez swój zdecentralizowany charakter gwarantuje większa przejrzystość dostaw i zawierania transakcji. Może okazać się to bardzo przydatne w wielu branżach.

Warto dodać, że transparentność może okazać się bardzo istotna w kwestii emisji walut. Walcząc z kryzysem dziś banki centralne na całym niemal globie rozpoczęły obniżki stóp procentowych lub bardziej czy mniej ukryty dodruk pieniędzy. W pewnym momencie sprawa może wymsknąć się spod kontroli. Może więc w nowym ładzie monetarnym faktycznie blockchain zostanie użyty do kontroli emisji walut?

coinquista rejestracja na gieldzie

Satsback bitcoin cashback

Black Friday Promotion