3 powody, dla których cena ETH może wkrótce przebić 3000 dolarów

Ethereum ethereum

Cena Ethereum oscyluje obecnie w granicy 2 700 USD. Oznacza to wzrost o 57% w stosunku do 30-dniowego najniższego poziomu […]

bitbay zonda

Cena Ethereum oscyluje obecnie w granicy 2 700 USD. Oznacza to wzrost o 57% w stosunku do 30-dniowego najniższego poziomu 1 722,05 USD. Ether był napędzany przez traderów oczekujących na hard fork London, który wszedł w życie kilka godzin temu.

Oprócz hard forka Ethereum i wdrożenia EIP 1559, istnieją też dwa inne czynniki napędzające wzrost cen ETH. Jednym z nich jest odwrócenie przez Google polityki reklamowej kryptowalut, a drugim to, że w USA regulacje stają się coraz bardziej jasne.

Od 22 lipca do 2 sierpnia, cena Etheru zanotowała 12-dniową dobrą passę – to najdłuższa z rzędu hossa w sześcioletniej historii Ethereum. Po zdumiewającej serii, podczas której cena osiągnęła szczyt na poziomie 2 764,44 USD, Ether nieco się ochłodził w dniach 3 i 4 sierpnia. Jego cena spadła poniżej 2 500 USD, po czym odbiła się o 8%, by dziś ponownie przetestować poziom 2 700 USD.

Jakie wnioski możemy wyciągnąć z Ethereum – które aspiruje do bycia „komputerem świata” i którego rodzima kryptowaluta jest drugą najpopularniejszą kryptowalutą świata? Czy Ether jest o krok od przełamania poziomu 3 000 USD?

google reklamy

Google zmienia politykę reklamową

Jednym z pozytywów dla ceny Ethereum może być niedawno zmieniona polityka Google w USA dotycząca reklam kryptowalut.

W marcu Google nałożyło ogólny zakaz na prawie wszystkie produkty kryptowalutowe – pierwsze oferty monet, giełdy i portfele.

Jednak od tego tygodnia, giełdy kryptowalut i portfele skierowane na rynek Stanów Zjednoczonych mogą teraz reklamować produkty i usługi kryptowalutowe w Google, pod warunkiem, że złożą wniosek o certyfikację.

Nowa polityka Google nadal wiąże się z dużo bardziej rygorystycznymi wymaganiami dla firm, takich jak bycie zarejestrowanym w FinCEN jako Money Services Business lub federalny lub stanowy podmiot bankowy. Mimo to, Google pozwalając firmom kryptowalutowym reklamować się na swojej platformie z całą pewnością pozytywnie wpłynie na cały sektor.

Każdy, kto był w przestrzeni przez jakiś czas, wiedziałby, że Google przeszedł tam i z powrotem w tej kwestii, pozwalając na reklamy kryptowalut, a następnie ograniczając je. Więc biorę to z ziarnem soli

– powiedział Justin d’Anethan, szef globalnej sprzedaży giełdowej dla Eqonex, firmy zajmującej się aktywami cyfrowymi, w wywiadzie dla Forkast.News.

Ale zdecydowanie wysyła sygnał, który polega na tym, że istnieje zainteresowanie głównego nurtu – czy to ze strony uczestników detalicznych, czy bardziej korporacyjnych – dla kryptowalut, a Google chce uzyskać część tego i przynajmniej umożliwić niektórym uczestnikom reklamowanie się.

Odkąd polityka Google weszła w życie, wiele głównych kryptowalut, takich jak Bitcoin, Ethereum i Cardano, odnotowało wzrost cen. BTC wzrósł, aby ponownie przetestować poziom oporu 40 000 USD, a ADA dotknęła 1,40 USD. Oznacza to wzrost o 5%. Najwięcej z tej trójki uzyskał Ether, który w następstwie tego wydarzenia zyskał aż 8%.

Jednak, podczas gdy d’Anethan twierdzi, że zmiana decyzji Google w sprawie zakazu reklam jest pozytywna, uważa, że wzrosty cen kryptowalut mogą być postrzegane trochę jako „sytuacja kury i jajka”. Utrudnia to określenie bezpośredniego katalizatora, który spowodwał wzrosty.

Tymczasem Jeremy Britton, CFO BostonTrading.co – zdywersyfikowanego ETF-u handlującego kryptowalutami – postrzega decyzję Google jedynie jako „drobny krok we właściwym kierunku”, który w rzeczywistości niewiele robi, aby pomóc w promowaniu wartościowych projektów.

Nowa polityka Google otwiera drzwi w niewielkim stopniu i wydaje się, że pozwolą one tylko na reklamę przez główne giełdy, na przykład Binance, Coinspot, BitMEX itp. oraz tych, którzy zapewniają portfele, takie jak Eidoo i Coinbase –

  • powiedział Britton w e-mailu do Forkast.News.

Nowe przepisy wydają się nie zezwalać na reklamowanie legalnych projektów kryptowalutowych, które mają wieloletnie osiągnięcia, ale pozwalają każdej giełdzie promować się. Byłoby to podobne do Google zezwalającego na reklamę giełdzie takiej jak RobinHood, jednocześnie odmawiając praw reklamowych Microsoftowi, Tesli czy Apple!

london hard fork

Aktualizacja London może również pobudzić monety warstwy 2

Posiadacze Ethereum właśnie obserwowali wejście hard forka Ethereum London, który jest być może najbardziej prawdopodobnym katalizatorem ostatniego skoku cen Ethera i będzie największym technicznym wydarzeniem Ethereum w tym roku. Planowany hard fork wdroży kontrowersyjny EIP-1559, który wprowadzi trzy znaczące zmiany w blockchainie.

Aktualizacja Ethereum znacząco zmieni sposób przetwarzania transakcji, sposób wynagradzania górników oraz podaż tokenów Ether. Aktualizacja wprowadzi Ethereum Improvement Proposal (EIP) 1559, która zapewni jasną wycenę opłat za transakcje użytkowników. Część opłat będzie też spalana w celu zmniejszenia podaży ETH.

Opłaty pobierane od użytkowników Ethereum w rzeczywistości składają się z dwóch składników. Jest opłata podstawowa i napiwek, po aktualizacji London opłata podstawowa zostanie faktycznie spalona. I po raz pierwszy Ethereum będzie miało mechanizm, który wyciąga ETH z podaży i zmniejsza tempo wzrostu podaży ETH ogólnie na rynku

– powiedział Alan Chiu, CEO w Enya.ai, która dostarcza usługi skalowania warstwy 2 dla Ethereum, w wywiadzie dla Forkast.News. Niektórzy spekulują, że doprowadzi to do wzrostu ceny samego Ether

Eqonex’s d’Anethan uważa, że ostatnia gorąca passa Ethereum była przede wszystkim napędzana przez narrację o aktualizacji London i może nadal napędzać cenę Ether w nadchodzących dniach.

Kiedy traderzy widzą, że kryptowaluta jest tak dobrze wspierana, ludzie idą w kierunku bardziej przejrzystego handlu lub takiego, który da im najlepsze zyski, a wczoraj na sesji wydawało się, że tak właśnie jest w przypadku Ethereum.Wzrosło ono o 8%, podczas gdy Bitcoin wzrósł o 4%, więc Ethereum było zdecydowanie outperformerem

– powiedział D’Anethan.

Podczas gdy cena Ethereum wzrosła w tym tygodniu o 16%, wiele tokenów protokołu warstwy 2 blockchaina również odnotowało pozytywne skutki zbliżającej się aktualizacji. Polkadot (DOT), Chainlink (LINK) i Uniswap (UNI) wszystkie odnotowały imponujące zyski w ciągu ostatnich siedmiu dni w wysokości odpowiednio 27,70%, 25,54% i 20,77%.

Interesującą rzeczą, o której należy pamiętać w przypadku aktualizacji London, jest to, że chociaż ma ona wpływ na Ethereum, ma również wpływ na wszystkie rozwiązania warstwy 2 i wszystkie monety działające na szczycie blockchaina Ethereum. Jeśli blockchain Ethereum radzi sobie lepiej i jest bardziej skalowalny lub tańszy, jest to zdecydowanie bardzo pomocne dla wszystkich innych rozwiązań zbudowanych na jego szczycie

– powiedział d’Anethan.

Regulacje stają się bardziej przejrzyste

Podczas gdy regulacja kryptowalut jest często postrzegana przez wielu w rodzącej się branży kryptowalutowej jako przeszkoda dla wzrostu i postępu, w rzeczywistości wraz z regulacją przychodzi pewność, która sprzyja planowaniu biznesowemu i legitymizacji. To z kolei może zachęcić inwestorów głównego nurtu do większego zaangażowania w kryptowaluty. Wraz z ostatnimi wezwaniami komisarza ds. papierów wartościowych i giełdy USA Gary’ego Genslera do większego nadzoru regulacyjnego i włączenia opodatkowania kryptowalut do dwupartyjnego projektu ustawy infrastrukturalnej Senatu Stanów Zjednoczonych – ceny kryptowalut mogą w rzeczywistości rosnąć dzięki obietnicy zwiększonej legitymizacji sektora.

Od czasu nominacji Genslera, cała branża kryptowalutowa zastanawiała się, jakie ma on stanowisko w sprawie cyfrowych aktywów.

Wielu miało nadzieję, że Gensler podejdzie do branży bezstronnie i wpłynie na innych decydentów, którzy zmagali się z regulacją rynku kryptowalut. Stało się jednak jasne, że Gensler chce bardziej solidnego nadzoru i ochrony inwestorów.

Podczas niedawnego Aspen Security Forum, Gensler wezwał Kongres do nadania SEC większych uprawnień do regulowania branży. Przewodniczący SEC powiedział, że wiele z tokenów na rynku było niezarejestrowanymi papierami wartościowymi, pozostawiając ceny otwarte na manipulacje, a inwestorów podatnych na ryzyko. Gensler powiedział również, że zgadza się ze swoim poprzednikiem, Jayem Claytonem, który powiedział w 2018 r:

Każda [initial coin offering], którą widziałem, jest papierem wartościowym.

Wśród wniosków Genslera znalazły się uprawnienia dla jego agencji do nadzorowania giełd kryptowalutowych, które obecnie znajdują się poza kompetencjami SEC, oraz zwiększony nadzór nad pożyczkami kryptowalutowymi i zdecentralizowanymi finansami.

Pomimo tego, że opodatkowanie kryptowalut zostało uwzględnione jako przepis w ustawie infrastrukturalnej, może to również służyć poprawie wizerunku branży i jej uczestników jako podatników, a nie jako piorących pieniądze i oszustów podatkowych. Postanowienia dotyczące kryptowalut mogą wskazywać na akceptację Waszyngtonu, że branża ta jest na czasie, a rząd i organy regulacyjne postrzegają teraz ten sektor jako legalny, z którego można uzyskać federalne wpływy podatkowe.

Tanya Xu, która kieruje sprzedażą i rozwojem biznesu w Celsius Network – platformie fintech zintegrowanej z blockchainem – uważa, że zwiększona koncentracja regulacyjna jest dobra dla branży i mogła być katalizatorem odwrócenia przez Google zakazu reklam kryptowalutowych

Stany Zjednoczone stały się bardziej skoncentrowane na kryptowalutach z punktu widzenia regulacyjnego, a jaśniejsze wytyczne prawdopodobnie pozwoliły Google poczuć się bardziej komfortowo w kwestii dopuszczenia pewnej aktywności reklamodawców, na ich platformie

– powiedziała Xu w wywiadzie dla Forkast.News.

Interesujące będzie zobaczyć, czy inne kraje następnie pójdą za przykładem i czy inne platformy również zaczną być bardziej pobłażliwe dla graczy kryptowalutowych.

Podczas gdy regulacja może być powolnym i żmudnym procesem, traderzy kryptowalut powinni po raz kolejny pocieszyć się, że jest ona oznaką dojrzałości i legalności.

Tagi
ETH Ethereum google london hard fork regulacje

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.