za
sec ripple

SEC vs Ripple: Sędzia zezwala na dostęp do kluczowych dokumentów Binance

2021-08-05
RegulacjeRipple

W tym tygodniu Ripple Labs, Inc. odniosło ważne zwycięstwo w procesie z Komisją Papierów Wartościowych i Giełd (SEC). Sędzia przyznał firmie płatniczej dostęp do dokumentacji Binance. Dokumentacja ta może udowodnić, że dyrektor generalny Ripple – Brad Garinhhouse, działał poza jurysdykcją SECu.

Dlaczego SEC ściga Ripple Labs?

SEC zaczął ścigać CEO firmy w grudniu 2020 roku z powodu sprzedaży niezarejestrowanych papierów wartościowych w ramach jurysdykcji organu regulacyjnego. Ripple jest oskarżony o sprzedaż ponad 357 milionów XRP na całym świecie, pozyskując w tym procesie ponad 1,3 miliarda dolarów. Dodatkowo, współzałożyciel Ripple Cristian Larsen i dyrektor generalny Bradley Garlinghouse są oskarżeni o ułatwianie osobistej nieuregulowanej sprzedaży XRP o łącznej wartości 600 milionów dolarów.

Zgodnie z komunikatem prasowym SEC, Ripple rozpoczął pozyskiwanie funduszy poprzez nieregulowaną sprzedaż cyfrowych tokenów w 2013 roku. Kapitał ten został wykorzystany do finansowania działalności firmy.

Według dokumentów sądowych, sędzia Sądu Okręgowego USA Sarah Netburn, która prowadzi sprawę, zatwierdziła wniosek obrony o uzyskanie dokumentacji biznesowej Binance. Zespół prawny CEO ma nadzieję, że dokumenty Binance udowodnią, iż Garlinghouse i firma płatnicza działali poza jurysdykcją SEC.

Ponieważ przeważająca większość sprzedaży XRP miała miejsce poza USA, prawnicy firmy uważają, że nie powinny one podlegać amerykańskim regulacjom. A co za tym idzie, nie powinny znajdować się w zasięgu prawnym SEC. Istnieje wyraźna podstawa legislacyjna dla argumentu obrony. Zgodnie z ustawą o papierach wartościowych z 1933 roku, ściganie nielegalnej sprzedaży papierów wartościowych dotyczy tylko sprzedaży krajowej i ofert papierów wartościowych.

xrp herster pierce

 

Wieloaspektowe podejście zespołu prawnego firmy Ripple

Adwokaci Ripple podeszli do sprawy bardzo świadomie. Z jednej strony twierdzą, że sprzedaż papierów wartościowych poza granicami USA nie powinna być podstawą do złożenia pozwu do SEC. Z drugiej strony starali się wykazać, że sam XRP nie jest papierem wartościowym.

Właśnie dlatego skłonili sąd do zezwolenia byłemu dyrektorowi wydziału finansów korporacyjnych SEC, Williamowi Hinmanowi na złożenie zeznań. Hinman wcześniej ogłosił, że Ethereum jest “wystarczająco zdecentralizowane”, a zatem nie jest papierem wartościowym w przemówieniu na Yahoo All Markets Summit.

Ripple ma nadzieję na takie samo rozstrzygnięcie i uważa, że powinien otrzymać taki sam status jak Ethereum. Sędzia zatwierdził wniosek zespołu adwokatów i pozwolił byłemu urzędnikowi SEC na złożenie zeznań.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności