za
ripple

SEC kontra Ripple: Założyciele składają wniosek o oddalenie skargi

CEO Ripple Brad Garlinghouse i współzałożyciel Chris Larsen zwrócili się ostatnio do sędzi Analisy Torres. Panowie złożyli dwa oddzielne wnioski o oddalenie skargi amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) przeciwko Ripple i jej kierownictwu. SEC kontra Ripple to konflikt, który ciągnie się za nami od dłuższego czasu.

SEC kontra Ripple

W piśmie z dnia 3 marca 2021 r., adwokaci reprezentujący Garlinghouse’a stwierdzili, że pozew złożony przez SEC przeciwko Ripple był “regulacyjnym nadużyciem”. Argumentowali oni, że zarzuty SECu dotyczące Garlinghouse’a o pomoc i podżeganie do sprzedaży XRP nie sprawdziły się z kilku powodów. W piśmie możemy przeczytać:

SEC nie dostrzega realiów ekonomicznych transakcji pozwanych w XRP, rynku XRP i działalności Ripple, z których każda nie wykazuje żadnej z tradycyjnych cech umowy inwestycyjnej zgodnie z testem howeya.

Test Howeya SEC wykorzystuje do określenia, czy dane aktywo posiada cechy papieru wartościowego. Organ regulacyjny stwierdził, że XRP posiada wszystkie te cechy. Jednak Ripple i jego kierownictwo utrzymywali, że XRP jest wirtualną walutą, co potwierdził Departament Sprawiedliwości i FinCEN.

W zgłoszeniu zwrócono również uwagę na niedawną poprawioną skargę złożoną przez SEC. Twierdzi ona, że Garlinghouse naruszył przepisy dotyczące papierów wartościowych, sprzedając swoje udziały w XRP za pośrednictwem Ripple. Garlinghouse podobno sprzedał ponad 60% swoich udziałów w XRP.

Jego prawnicy twierdzą, że zarzuty SECu są bezpodstawne. Według nich nie istnieją namacalne dowody na to, że transakcje te rzeczywiście miały miejsce w USA.

Prawda jest taka, że zdecydowana większość sprzedaży XRP przez pana Garlinghouse’a została dokonana na zagranicznych giełdach, a te transakcje nie naruszają i nie mogą naruszać federalnych przepisów dotyczących papierów wartościowych.

Prawnicy Chrisa Larsena stwierdzili, że regulator nie zdołał “przedstawić roszczenia przeciwko panu Larsenowi”, nawet w swojej zmienionej skardze. Dlatego dążą do odrzucenia pozwu.

Ripple CEO speaks on SEC lawsuit - CoinGeek

Atak na kryptowaluty

Zakończenie procesu SEC przeciwko Ripple będzie miało ogromny wpływ na sposób postrzegania i regulowania kryptowalut. Dyrektor generalny stwierdził wcześniej, że sprawa jest “atakiem na kryptowaluty w ogóle”. Dlatego Ripple “nie pozwoli SEC zastraszyć całej branży.” Nadal nie jest pewne, kto wygra tą sprawę. Pozostaje nam po prostu czekać i obserwować.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności

Bitcoin logo
BitcoinBTC
68 443,91 USD3,12%
Ethereum logo
EthereumETH
3147,70 USD2,22%
Tether logo
TetherUSDT
1,00 USD0,02%
Binance Coin logo
Binance CoinBNB
578,65 USD0,49%
Solana logo
SolanaSOL
180,46 USD6,06%
USDC logo
USDCUSDC
1,00 USD-0,02%
Lido Staked Ether logo
Lido Staked EtherSTETH
3146,52 USD2,18%
XRP logo
XRPXRP
0,52 USD2,51%
Toncoin logo
ToncoinTON
6,53 USD1,63%
Dogecoin logo
DogecoinDOGE
0,15 USD1,92%