Regulatorzy badają rezerwy papierów komercyjnych Tethera

Regulacje

Tether w ostatnim czasie znalazł się pod dużą presją ze strony organów regulacyjnych. Teraz ich uwaga przeniosła się na jego […]

Tether w ostatnim czasie znalazł się pod dużą presją ze strony organów regulacyjnych. Teraz ich uwaga przeniosła się na jego rezerwę papierów komercyjnych. Regulatorzy próbują zbadać, co dokładnie składa się na rezerwy firmy.

Według raportu, Michael Hsu z Tethera powiedział, że amerykańscy regulatorzy chcą się dowiedzieć, czy każdy token Tether jest rzeczywiście wspierany przez 1 USD, tak jak twierdzi firma.

Amerykańscy regulatorzy badają Tether

Regulatorzy badający Tether są kierowani przez Janet Yellen, Sekretarza Skarbu USA. Wcześniej Yellen odbyła kilka spotkań na temat możliwego ryzyka związanego z stablecoinami.

Teraz „President’s Working Group on Financial Market” próbuje dowiedzieć się, czy Tether rzeczywiście posiada odpowiednie ilości papierów komercyjnych, tak aby pokryć podaż swojego stablecoina. Papiery komercyjne zwykle reprezentują instrumenty dłużne, które firmy wydają inwestorom w celu uzyskania krótkoterminowych funduszy.

Grupa nie wierzy jednak w te twierdzenia, porównując je do funduszu inwestycyjnego, który może stracić swoich inwestorów w ciągu jednego dnia. Obecnie łączna ilość USDT w obiegu wynosi 62 miliardy. Wydaje się więc, że istnieją uzasadnione powody do niepokoju.

W ciągu ostatnich dwóch miesięcy Tether ujawnił skład swoich całkowitych rezerw. Według firmy, posiadała ona więcej instrumentów, niż tylko gotówka lub jej ekwiwalenty. Wśród rezerw miały znajdować się również obligacje, zabezpieczone pożyczki, bitcoin oraz właśnie papiery komercyjne.

Stuart Hoegner, główny radca prawny Tether, ujawnił, że w ciągu kilku najbliższych miesięcy, firma planuje przeprowadzić dokładny audyt. Przypomnijmy, że Tether do tej pory nie przeprowadzał takich działań. Dnia 19 lipca Yellen poprosiła ustawodawców o ustanowienie zasad, które uregulują stablecoiny na rynku finansowym.

Kolejne apele o regulacje kryptowalut

Po wezwaniu do wprowadzenia regulacji dotyczących stablecoinów, Yellen otrzymała list od senator Elizabeth Warren. Senator prosiła w nim, aby Yellen naciskała na większe regulacje dla branży kryptowalutowej jako całości.

Podczas przesłuchania „Senackiej Komisji Bankowej”, Warren również przedstawiła swoje negatywne stanowisko na temat branży kryptowalut. Według niej lepiej było oddać systemy finansowe w ręce banków, niż górników.

Jednak podczas przesłuchania, partner Anderson Kill Law, Preston Byrne, stwierdził, że najbardziej przerażające ze wszystkiego jest to, że Elizabeth Warren kontroluje system finansowy. Elizabeth jest demokratką, która od 2013 roku pełni funkcję senatora Stanów Zjednoczonych.

Tagi
regulacje Regulatorzy stablecoiny Tether USDT

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.