za
Ponad 1000 chińskich firm złożyło wniosek o znak towarowy produktów związanych z Metaverse

Ponad 1000 chińskich firm złożyło wniosek o znak towarowy związany z Metaverse

Zondacrypto gielda kryptowalut 2650

W listopadzie Ludowy Bank Chin (PBOC) wydał ostrzeżenie dotyczące świata Metaversu oraz tokenów NFT. Podkreślano wtedy, że te dwa podmioty objęte zostaną specjalną kontrolą. Jednakże nie zważając na ten fakt, ponad 1000 chińskich firm zgłosiło swoje wnioski o znaki towarowe produktów w Metaversie.

Ponad 1000 chińskich firm złożyło wniosek o znak towarowy produktów związanych z Metaverse

Wyścig o znaki towarowe

Podczas szczytu, który odbył się w listopadzie, dyrektor Centrum AML i Analizy PBOC – Gou Wenjun – przestrzegał przed niebezpieczeństwami, jakie niosą ze sobą cyfrowe aktywa. Według niego, z racji braku fizycznych zabezpieczeń, wirtualne pieniądze mogą być używane do nielegalnych działań finansowych. Dla przykładu podał “nielegalne zbieranie funduszy, piramidy finansowe i oszustwa”.

Takie firmy jak Tencent czy Huawei postanowiły zignorować ostrzeżenia PBOC i pospieszyły z rejestracją znaków towarowych związanych z Metaverse, takich jak “Metaverse Satellite” i “Metaverse Exhibition”. Jak podaje South China Morning Post, ponad 1360 chińskich firm złożyło wnioski o rejestrację znaków towarowych związanych z Metaversem. Łącznie wpłynęły aż 8534 wnioski.

Korporacje stawiają na Metaverse

Większość wnioskodawców to firmy technologiczne. Przeważają duże korporacje, takie jak wspomniane Huawei i Hisense. Ta pierwsza ubiega się o rejestrację „Meta OS”. Hisense zgłosiło kilka znaków towarowych w różnych segmentach, takich jak usługi społeczne, reklama i nauka. Swoją aplikację złożył również gigant gier i technologii –Tencent. Zarejestrował pprawie sto znaków towarowych związanych z Metaverse, w tym „QQ Metaverse”, „QQ Music Metaverse” i „Kings Metaverse”.

Ostrzeżenie od Ludowego Banku Chin nie było jedynym w sprawie cyfrowego świata. People’s Daily – oficjalna gazeta Komunistycznej Partii Chin, w dniu 9 grudnia krytycznie przedstawiła zjawisko Metaversu.

Zgłoszenia znaków towarowych w nowej przestrzeni nie było czymś zaskakującym dla świata biznesu. Jednym z argumentów za jest fakt stale rosnącego popytu na NFT .

Według narzędzia do śledzenia sprzedaży NFT – Crypto Slam – sprzedaż NFT w ciągu ostatnich siedmiu dni wyniosła 580,7 mln USD. Jak podaje Cointelegraph na podstawie wyników swoich badań, zyski ze sprzedaży niewymiennych tokenów w przyszłym roku wyniosą 17,7 mld USD.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.