Wiadomości

Złoto powyżej 2 000 USD

Stało się! Złoto kosztuje więcej niż 2 000 USD za uncję trojańską. A konkretniej, ceny kontraktów na kruszec przebiły poziom […]

Data publikacji: 5 sierpnia 2020

bitbay

Stało się! Złoto kosztuje więcej niż 2 000 USD za uncję trojańską. A konkretniej, ceny kontraktów na kruszec przebiły poziom 2 000 dolarów za uncję. Oznacza to, że hossa na żółtym metalu trwa w najlepsze i nic nie wskazuje na to, by miało się to zakończyć.

Złoto po 2 000 USD

We wtorek po 17:00 czasu polskiego notowania kontraktów na złoto przekroczyły poziom 2 000 USD. W momencie pisania tych słów kurs wynosi 2 039 USD.

Zdrożało też srebro, którego kurs wzniósł się do poziomu 26 USD za uncję. Więcej zapłacimy też za pallad (o 1,9 proc.) i platynę (o 2,1proc.).

Wracając do złota, warto zauważyć, że rekord z 2011 r. na poziomie 1 921 USD został pobity już na początku ubiegłego tygodnia.

Dlaczego kurs złota rośnie?

złoto 2000Dlaczego cena złota tak mocno rośnie? Powodów jest kilka. Przede wszystkim stoją za tym decyzje polityków i urzędników. Bankierzy centralni wpadli bowiem chyba na pomysł, by zadrukować wszelkie problemy obecnego świata gospodarki i powody kryzysu swoimi walutami. USA wysłały choćby swoim obywatelom po 1200 USD i 500 USD na każde dziecko. Fed intensywnie też ingeruje w rynek. Szef banku centralnego USA przyznał niedawno, że to nie koniec pakietów stymulacyjnych.

Jakby tego było mało, na wykresach tracą też waluty fiat. Słabość dolara można komentować w kontekście zarówno szalonego dodruku Fedu, ale też niespokojnej sytuacji społeczno-politycznej mocarstwa. Wiele z tego typu spraw wyjaśni się dopiero po wyborach prezydenckich, które mają mieć miejsce jesienią. Wątpliwe jednak, by ewentualny sukces Joe’go Bidena doprowadził do zmiany polityki kraju.

Pamiętajcie, że pewną alternatywą do złota są kryptowaluty. Aktualny kurs Bitcoina i innych kryptowalut możecie zawsze sprawdzić w zakładkach: kurs Bitcoin i kurs kryptowalut na stronie bitcoin.pl. Z kolei pewne miejsce, w którym możecie kupić Bitcoina i inne kryptowaluty, to m.in. polska giełda kryptowalut Coinquista. Jeśli nie macie jeszcze konta na platformie, w tym miejscu możecie je szybko i sprawnie utworzyć: LINK. Tu zaś przeczytacie, jak łatwo i szybko utworzyć konto.

geco-one-bitcoin-trading

rozliczanie kryptowalut rozlicz kryptowaluty

Satsback bitcoin cashback

Black Friday Promotion