Zakaz Bitcoina jest już niemożliwy – uważa Tyler Winklevoss

Bitcoin prawdopodobnie stał się już zbyt mocno wpleciony w świat finansów, aby jego zakaz był w ogóle możliwy. To zdanie dyrektora generalnego giełdy Gemini, Tylera Winklevossa.

Zakaz Bitcoina stał się niemożliwy

Choć władze USA od dawna nie są szczególnie przychylne Bitcoinowi, wprowadzenie zakazu kryptowaluty jest obecnie mało prawdopodobne. Przynajmniej takiego zdania jest CEO i współzałożyciel Gemini Tyler Winklevoss.

– Myślę, że gdybyśmy byli z powrotem w 2013 roku, byłoby to otwarte pytanie – powiedział Winklevoss podcasterowi Peterowi McCormackowi, zapytany o regulacje i potencjalny zakaz Bitcoina w USA. – Uważam, że Stany Zjednoczone nigdy nie zdelegalizują Bitcoina – dodał.

Bierze się to z faktu, że rynek mocno się rozwinął.

– Mówisz o firmach, które zapewniają ludziom karierę, budują gospodarkę, niektóre z nich wchodzą na giełdę. Zamierzają stać się motorami napędowymi na giełdzie. Zwinięcie tego z powrotem jest dla mnie mało prawdopodobne – stwierdził.

zakaz bitcoinaAdopcja na całym świecie blokuje potencjalne zamiary zakazu BTC

Winklevoss dodatkowo wspomniał o regulatorach jako o interesariuszach. Jak uważa, mają oni na uwadze dobro firm i konsumentów, ale niektórzy mogą również posiadać BTC i postrzegać je jako wartościowe aktywo. Zwrócił również uwagę na tendencję, zgodnie z którą liderzy branży kryptowalut trafiają na ważne stanowiska rządowe.

– Myślę, że w Stanach Zjednoczonych jest tak duża liczba ludzi, którzy w to wierzą, że wydaje mi się, że jest prawie 0% szans, że z jakiegoś powodu coś takiego [jak BTC] zostanie zakazane – powiedział.

Ten sam proces zaszedł już ponoć na całym globie.

– Myślę to samo o Wielkiej Brytanii i Europie. W Singapurze jesteśmy w trakcie procesu licencyjnego z MAS [Monetary Authority of Singapore], ich najwyższym regulatorem. Oni to przyjmują. Wszystkie jurysdykcje, które są wolnymi oraz otwartymi rynkami i wierzą w kapitalizm, wierzą w Bitcoina, wierzą w kryptowaluty – powiedział.

Mówiąc o liderach z rynku kryptowalut, którzy otrzymali nominację na stanowiska rządowe, wspomniał o tym, że Financial Crimes Enforcement Network niedawno wybrało byłego dyrektora Chainalysis na swojego nowego p.o. dyrektora.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie Zonda.

Tagi
bitcoin bracia Winklevoss btc Tyler Winklevoss zakaz bitcoina
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.