Shopify

Shopify zastanawia się jak wejść w sektor DeFi

DeFiWiadomości
bitbay zonda

Proces adopcji kryptowalut w głównym nurcie ciągle postępuje naprzód. Dyrektor generalny giganta e-commerce Shopify publicznie zastanawia się nad tym, jak zintegrować swoją firmę z ekosystemem zdecentralizowanych finansów (DeFi).

Jaką rolę może odegrać Shopify w ekosystemie DeFi?

W piątek wieczorem, dyrektor generalny Shopify Tobi Lutke opublikował na Twitterze wiadomość z pytaniem do społeczności DeFi. Pytanie brzmiało: jaką “rolę” Shopify może odegrać w rozwijającym się sektorze finansowym:

Pytanie to przyciągnęło setki odpowiedzi, w tym od wielu silnych graczy z branży DeFi. Alex Svanevik z firmy Nansen wspomniał o płatnościach stablecoinami oraaz o wykorzystaniu protokołów DeFi do zarabiania odsetek z bezczynnie leżącej gotówki na platformie. Corbin Page z ConsenSys wspomniał o projekcie hackathonu, w którym płatności były deponowane bezpośrednio w protokołach zarobkowych.

Kolejne sugestie skupiały się na wykorzystaniu zdeponowanych środków do płatności, opłat abonamentowych oraz wykorzystaniu protokołów takich jak Alchemix do udzielania pożyczek zabezpieczonych aktywami.

DeFi fascynuje

Choć z natury wysoce spekulacyjne, przemyślenia Lutke wydają się być znakiem, że złapał on bakcyla na kryptowaluty. Wcześniej napisał, że “bawił się” z smart kontraktami, i określił ich funkcjonalność jako “fascynującą”. Poza technologią, CEO wydaje się być również zafascynowany otwartym, pozbawionym pośredników etosem DeFi.

W jednym z Tweetów stwierdził, że choć z pewnością nie będzie pasował do purystycznej definicji decentralizacji, jednym z celów Shopify było zmniejszenie barier i ograniczeń w internetowym handlu detalicznym:

Jeśli funkcje DeFi kiedykolwiek znajdą się na platformie Shopify, będzie to prawdopodobnie jeden z najważniejszych katalizatorów adopcji w krótkiej historii DeFi. Shopify jest największą firmą w Kanadzie, jedną z największych na półkuli północnej i liczy ponad 3 miliony sklepów internetowych.

Tagi
Consensys DeFi e-commerce Shopify Tobi Lutke zdecentralizowane finanse

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.