za
YieldMax wnioskuje o ETF.

YieldMax zgłasza wniosek do SEC o ETF oparty o akcje MicroStrategy!

Zondacrypto gielda kryptowalut 2650

Firma inwestycyjna YieldMax złożyła wniosek o uruchomienie funduszu ETF, który umożliwiłby inwestorom zarabianie miesięcznych odsetek na akcjach firmy MicroStrategy. Wniosek ten został złożony 7 grudnia do amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC). Jeżeli regulator wyrazi zgodę na utworzenie takowego funduszu ETF, to będzie on oznaczony symbolem giełdowym MSTY.

Szał na fundusze ETF oparte na branży kryptowalut – YieldMax chce funduszu opartego o akcje MicroStrategy

Firma założona w 1989 przez Michaela Saylora wzbudza coraz większe zainteresowanie. Jednym z głównych powodów wzmożonej uwagi inwestorów i przedsiębiorstw jest kapitał MicroStrategy zamrożony w BTC. Obecnie MicroStrategy posiada 174 530 BTC, jednakże przedsiębiorstwo regularnie dokupuje monety Satoshiego Nakamoto, systematycznie zwiększając swój kryptowalutowy kapitał.

Okazuje się, że MicroStrategy zainteresowała się firma inwestycyjna YieldMax, która postanowiła złożyć wniosek o uruchomienie funduszu ETF opartego na udziałach w MicroStrategy. W złożonym 7 grudnia wniosku do SEC szczegółowo opisane są zasady funkcjonowania takiego funduszu. Firma YieldMax ma wykorzystywać strategię kupowania opcji call i sprzedaży opcji put, aby generować przychody, które następnie kierowane będą do inwestorów. Upraszczając, fundusz ETF od YieldMax nigdy nie będzie posiadał żadnych fizycznych akcji MicroStrategy, a będzie jedynie generował dochód przez obrót instrumentami pochodnymi.

Wśród kryptowalutowej społeczności na portalu X szybko pojawiły się głosy krytykujące pomysł takiego funduszu ETF, ze względu na zbyt skomplikowany sposób generowania dochodów. YieldMax broni się, że tak wygenerowane miesięczne wypłaty nie będą bezpośrednio związane ze wzrostem cen akcji MicroStrategy.

MicroStrategy w centrum zainteresowania inwestorów

Wniosek firmy YieldMax jest idealnym przykładem na to, że zielona fala na rynku kryptowalut przyczyniła się do wzrostu zainteresowania firmami związanymi z tą branżą. Wystrzał wartości BTC to jednocześnie wzrost kapitalizacji wszystkich firm i podmiotów, które przechowują swój kapitał w kryptowalucie Satoshiego Nakamoto. To bardzo logiczne, ponieważ MicroStrategy stale dokupuje BTC i obecnie posiada ich prawie 175 000. Biorąc pod uwagę, że dziś cena BTC to blisko 44 000 USD, to w przeciągu 2023 roku wartość kapitału MicroStrategy wzrosła o 160%. ETF oparty o akcje MicroStrategy są doskonałym przykładem na to, że zbliżająca się wielkimi krokami hossa tylko zwiększy zainteresowanie branżą kryptowalut i firmami związanymi z fintechem.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Zawodowy copywriter oraz social media manager. Od 5 lat publikuje treści w tematyce m.in. nowoczesnych technologii. W Bitcoin.pl zajmuje się nowościami z rynku, artykułami odnośnie kryptowalut oraz sztucznej inteligencji.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności