za
Bitkey, czyli portfel sprzętowy od firmy Block.

Bitkey, czyli innowacyjny portfel sprzętowy BTC. Co go wyróżnia?

Zondacrypto gielda kryptowalut 2650

Jack Dorsey wprowadza sprzętowy portfel z narzędziem do odzyskiwania klucza. Były CEO dawnego Twittera wystartował z przedsprzedażą portfela Bitkey, który ma być nowym podejściem do bezpiecznego przechowywania kryptowaluty Satoshiego Nakamoto. Oprócz oryginalnej formy, portfel zawiera aplikację mobilną, a także zestaw narzędzi umożliwiający uproszczone odzyskiwanie klucza.

Bitkey jako prosty i bezpieczny sposób do przechowywania BTC

Block, to firma z branży fintech założona przez Jacka Dorsey’a, czyli byłego CEO Twittera (obecnie X). Sam Dorsey znany jest ze swojego zainteresowania kryptowalutami, zaś projekt portfela sprzętowego Bitkey ma być „prostym i bezpiecznym sposobem do przechowywania i zarządzania BTC”. Choć na rynku dostępnych jest sporo portfeli sprzętowych, które zapewniają wysoki poziom bezpieczeństwa, tak Bitkey został zaprojektowany nie tylko jako urządzanie, ale cały ekosystem.

Portfel Bitkey i aplikacja.

Pierwszym jego elementem jest oczywiście portfel sprzętowy w formie niewielkiego, sześciokątnego urządzenia mieszącego się w dłoni. Wraz z portfelem zintegrowana jest także aplikacja mobilna oraz zestaw narzędzi pozwalających na odzyskiwanie klucza. Cały ekosystem składa się z trzech kluczy. Pierwszym z nich jest aplikacja, drugim portfel sprzętowy, zaś trzeci klucz znajduje się na serwerze Bitkey i używany jest do pomocy w odzyskiwania portfela w przypadku utraty telefonu lub sprzętu.

Dlaczego nowy portfel sprzętowy od Jacka Dorsey’a może być prawdziwym game changerem?

Problem zgubionego klucza lub portfela sprzętowego doskonale znany jest milionom użytkowników kryptowalut. Niektórzy z nich przekonali się o tym bardziej boleśnie od pozostałych, jak np. Brytyjczyk od 10 lat szukający swojego portfela z 8000 BTC na wysypisku śmieci miasta Newport. Maksyma „nie Twój klucz, nie Twoje monety” już niedługo może odejść w zapomnienie, ponieważ Bitkey ma rozwiązać ten problem. Dorsey tłumaczy, że jego rozwiązanie to następny krok milowy w bezpiecznym zarządzaniu i przechowywaniu BTC na portfelach sprzętowych.

Portfel Bitkey.

Preorder portfela sprzętowego od firmy Block jest już dostępny dla 95 państw (w tym także do Polski). Koszt urządzenia to obecnie 145 EUR, zaś wysyłka urządzeń przewidziana jest na pierwszy kwartał 2024 roku. Warto dodać, że użytkownicy portfela Bitkey będą mogli parować urządzenie z giełdami kryptowalut oraz usługami płatniczymi, takimi jak aplikacja Cash. Dzięki temu możliwe będzie szybkie przesyłanie cyfrowych aktywów pomiędzy platformami.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Zawodowy copywriter oraz social media manager. Od 5 lat publikuje treści w tematyce m.in. nowoczesnych technologii. W Bitcoin.pl zajmuje się nowościami z rynku, artykułami odnośnie kryptowalut oraz sztucznej inteligencji.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności