za
Woori

Woori, duży bank z Korei Płd., chce chronić kryptowaluty swoich klientów

2021-07-12
Bitcoin
Konferencja Kryptoraport

Rośnie liczba południowokoreańskich banków, które wchodzą na rynek usług związanych z deponowaniem kryptowalut. Teraz do tego grona dołącza bank Woori.

Woori – bank, który chce chronić wasze kryptowaluty

Według doniesień The Korean Economic Daily z 11 lipca, Woori Woori Financial Group ogłosiło, że ​​uruchomi usługi przechowywania aktywów cyfrowych.

Wiemy już też, że bank współpracuje z firmą Coinplug, zajmującą się rozwiązaniami fintechowymi. Wszystko ma na celu utworzenie spółki joint venture zajmującej się przechowywaniem aktywów cyfrowych o nazwie D-Custody.

Coinplug będzie największym udziałowcem D-Custody. Woori Bank będzie posiadało drugi pod kątem znaczenia pakiet akcji. Oczekuje się, że wspólne przedsięwzięcie wystartuje już w nadchodzących tygodniach.

Rynek koreański

Przed dwoma podmiotami stoi jednak trochę wyzwań. Obowiązujące w Korei Płd. ustawodawstwo powoduje, że podmioty krajowe nie mają dostępu do usług giełd kryptowalut, co oznacza, że ​​banki w tym kraju mogą wejść na rynek kryptowalut jedynie poprzez wspólne przedsięwzięcia polegające na inwestowaniu w instrumenty pochodne.

Podczas gdy lokalnym bankom nie wolno bezpośrednio wchodzić na rynek przechowywania aktywów cyfrowych, coraz większa liczba głównych koreańskich instytucji finansowych tworzy spółki joint venture z częściową własnością, aby zdobyć przyczółek w branży.

Przedstawiciel Woori Banku stwierdził:

Na rynkach zagranicznych przechowywanie aktywów cyfrowych stało się udaną, ugruntowaną praktyką wśród nowych usług oferowanych przez banki.

Według stanu na sierpień 2020 r. cztery z pięciu największych banków Korei Południowej zadeklarowało już zamiar uruchomienia usług powiernictwa kryptowalut. Są to: Kookmin Bank, Shinhan Bank, NH Nonghyup Bank i właśnie Woori Bank.

Woori

Kookmin, największa instytucja finansowa w kraju, złożyła już wniosek o znak towarowy dla swojej usługi powierniczej w marcu 2020 r. W listopadzie założyła Korea Digital Asset Co., przedsięwzięcie, które jest owocem współpracy z funduszem venture capital Hashed i lokalną firmą usługową z rynku blockchaina – Haechi Labs.

W czerwcu 2020 r. Nonghyup Bank uruchomił konsorcjum usług finansowych dot. blockchaina we współpracy z Hexlant, przy czym obie firmy ogłosiły plany uruchomienia działalności powierniczej wraz z Korea Information & Communications Co.

To nadal nie koniec. W styczniu 2021 r. Shinhan Bank ogłosił, że dokonał strategicznej inwestycji w konsorcjum zajmujące się przechowywaniem kryptowalut, Korea Digital Asset Trust, które jest wspierane przez dużą lokalną giełdę Korbit.

Kryptowaluty a sprawa polityczna

Kryptowaluty stały się ostatnio w Korei Płd. sprawą polityczną. Chosuna Ha Tae-keung, znany południowokoreański polityk opozycyjny i kandydat na prezydenta, stwierdził, że hakerzy z Korei Północnej w ciągu ostatnich dwóch lat ukradli kryptowaluty o wartości prawie 310 mln USD. Obiecał, że jako głowa państwa będzie bronił obywateli przed tego typu napadami cyberprzestępców. Więcej o jego planach przeczytacie tutaj.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności