Bitcoin po 28 000 USD? Tak wynika z danych on-chain

Bitcoin bitcoin 50 000

Bitcoin nadal tkwi w stagnacji w swoim obecnym przedziale. Niedźwiedzie zyskały impet i mogą wkrótce przejść do ofensywy. W momencie […]

bitbay zonda

Bitcoin nadal tkwi w stagnacji w swoim obecnym przedziale. Niedźwiedzie zyskały impet i mogą wkrótce przejść do ofensywy. W momencie pisania tego tekstu, BTC jest notowany na poziomie 33 793 dolarów, z trendem bocznym w pełnym zakresie.

Analityk o pseudonimie „Coin Casanova” zebrał niedźwiedzie dane on-chain, które sugerują kolejne spadki dla bitcoina. Podobnie jak wielu traderów i inwestorów, Casanova uważa, że niektórzy eksperci on-chain udostępniają analizy, które określają dołek bitcoina. Nie są jednak stanie zrobić tego samego, gdy istnieją sygnały „szczytu”.

Analityk twierdzi, że bitcoin wydaje się być wystarczająco słaby, aby zostać zepchniętym przez jakikolwiek znaczący wzrost presji sprzedaży. Jako pierwszy cel, Casanova uważa, że bitcoin może cofnąć się poniżej swojego rocznego otwarcia i dotknąć poziomu 28 000 USD.

W dłuższych przedziałach czasowych, analityk sugeruje uważne śledzenie liczby krótkoterminowych posiadaczy za pomocą wkaźnika od Glassnode – Bitcoin Realized Cap HOLD Waves. Kiedy ta metryka wzrasta o około 80%, cena BTC doświadcza przedłużonego trendu spadkowego lub długiego okresu akumulacji. Analityk dodał:

(…) posiadacze krótkoterminowi: powyżej 80% zaznaczyli wcześniej szczyt, uważam, że potrzebujemy ich, aby całkowicie odpadli i wrócili do zakresu 20%.

Kiedy ten sam wskaźnik zostanie zastosowany do posiadaczy długoterminowych, to zdaniem analityka jest to byczy sygnał, że wieloryby ]zaczęły ponownie akumulować. Może jednak minąć dużo czasu zanim wzrost tej metryki wpłynie na rynek, co widać poniżej. W międzyczasie cena BTC może dalej spadać

Wieloryby Bitcoin sprzedają

Casanova twierdzi, że wieloryby Bitfinex odgrywały główną rolę w ostatniej akcji cenowej BTC. Podczas gdy niektórzy analitycy używają aktywności on-chain, takiej jak wzrost adresów, aby wesprzeć swoją byczą narrację, ta metryka może również wskazywać, że duzi inwestorzy byli bardziej aktywni w ostatnich miesiącach.

Chińska rozprawa z sektorem wydobywczym BTC i branżą kryptowalutową miała swoje konsekwencje. Wieloryby przenosiły swoje fundusze, zwiększając presję sprzedażową na rynku i wpływając na wyniki cenowe bitcoina.

Wreszcie, instytucjonalna adopcja BTC może znajdować się w fazie pauzy. Wg Casanovy, wielu ekspertów wyolbrzymia wpływ tych graczy na obecne ceny. Pojawiały się pewne ogłoszenia od tradycyjnych gigantów, takich jak fundusz George’a Sorosa, ale to nie wystarcza, aby napędzić trwały rajd.

Bitcoin przechodzi przez jeden z najbardziej osobliwych momentów od czasu swojego powstania. Duzi gracze muszą wrócić na rynek, aby dolać nowego paliwa do ceny BTC. Póki co, pierwsza kryptowaluta pod względem kapitalizacji rynkowej może pozostać w stagnacji w obecnym przedziale.

Tagi
analiza bitcoin btc Casanova On-Chain

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.