za
włochy btc

Włoski rząd zainwestuje 15 mln Euro w ochronę produktów “Made in Italy”. Technologia Blockchain spieszy z pomocą

2020-05-25
Wiadomości
European Halving Party 2024

Włochy należą do krajów najbardziej dotkniętych kryzysem gospodarczym wywołanym przez COVID-19. Podobnie jak Polska, powoli zaczynają odmrażać gospodarkę. Wśród programów mających na celu poprawę sytuacji, znalazł się projekt walki z podróbkami, a jego kluczowym aspektem jest opracowanie i wdrożenie technologii takich jak blockchain.

Włosi chcą chronić produkty “Made in Italy”

Podrobione produkty „Made in Italy” są sprzedawane na rynkach na całym świecie. Włoski rząd walczy teraz z tymi podróbkami, inwestując 15 milionów euro (prawie 68 mln złotych) w rozwój rozwiązania opartego na technologii blockchain.

Według nowego raportu dGen podróbki etykiety „Made in Italy” spowodowały stratę w wysokości 12,4 mld EUR (13,4 mld USD) w samym 2016 r. Takie straty bezpośrednio wpływają zarówno na dochód, jak i przyszły zbyt wielu włoskich rzemieślników i przedsiębiorców.

W 2018 roku Forbes ujawnił raport, z którego wynika, że ​​przemysł podróbek wzrósł z 461 mld USD w 2013 roku,  do 1,3 bln USD.

Technologia blockchain “kołem ratunkowym”

Technologia Blockchain ma pomóc w uwierzytelnianiu towarów i surowców poprzez łańcuch dostaw. Współczesne systemy zarządzania łańcuchem dostaw dążą do uzyskania jak najlepszej przejrzystości i wydajności. Kluczową rolę na wszystkich etapach łańcucha odgrywają:

  • płynność
  • integralność

Ze względu na swoją budowę oraz charakter, sieć blockchain oferuje wysoką odporność na modyfikacje. Przechowywane w łańcuchu bloków dane nie mogą zostać zmienione lub zmodyfikowane, a jakakolwiek próba ingerencji musi spotkać się z akceptacją całej sieci.

Mechanizm rejestrowania i weryfikowania transakcji kryptowalutowych w bardzo prosty sposób można zaadoptować w systemowym łańcuchu dostaw. Co ciekawe, Włosi chcą także walczyć z “fake newsami”, wykorzystując w tym celu technologię blockchain.

Przykładowe korzyści:

  • przejrzystość – w dowolnym momencie, każdy uczestnik sieci może sprawdzić co dzieje się z produktami lub surowcami;
  • zmniejszenie kosztów – aby utrzymać rozbudowane łańcuchy dostaw, firmy muszą wykonywać setki transakcji, których koszty (szczególnie opłaty) mogłyby znacznie spaść poprzez wykorzystanie blockchaina;
  • cyfrowe umowy – zastąpienie papierkowej roboty przejrzystą bazą blockchaina, gdzie każdy dokument może potwierdzić swoją oryginalność;
  • uniwersalna baza danych – dostępna dla każdego kontrahenta, z każdego miejsca na świecie.

Swoją drogą, ochrona produktów “Made in Poland” nie również nie byłaby złym pomysłem. Wszak ekspertów w dziedzinie Blockchaina nam nie brakuje 😉

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności