za
wieloryby ath

Liczba bitcoinów przesyłanych na giełdy przez wielorybów zbliżyła się do ATH

Zondacrypto gielda kryptowalut 2650

W ostatnim czasie rynek kryptowalut nie radzi sobie najlepiej. Inwestorzy detaliczni wpadli w panikę, ale wygląda na to, że nie tylko oni. W środę odnotowano bowiem jeden z największych wolumenów transferów na giełdy pochodzący od wielorybów. Wolumen ten ustępuje miejsca tylko sytuacji z marca 2020, kiedy wszystkie rynki załamały się z powodu pandemii.

80 000 BTC napłynęło na giełdy w ciągu doby

W ciągu zaledwie jednego dnia na scentralizowane giełdy trafiło około 80 000 bitcoinów. Taka ilość monet przy dzisiejszych kursach jest warta około 2,3 miliarda dolarów.

giełdy wieloryby
źródło: Glassnode

Dla porównania, na początku miesiąca na giełdy przelewano 15 000 bitcoinów dziennie. Oznacza to, że podczas jednego z najbardziej zmiennych dni dla kryptowalut, doszło do 5-krotnego wzrostu.

W wyniku niepohamowanej sprzedaży bitcoin spadł w pewnym momencie do poziomu 25 000 USD. Od tego czasu zdołał jednak się trochę zregenerować i obecnie wartość pierwotnej kryptowaluty oscyluje w granicy 28 000 USD.

Podobnie wygląda sytuacja w przypadku altcoinów. Wszystkie 10 największych aktywów cyfrowych znalazło się w czerwonej strefie. Najsłabiej wypadły: solana (-34,4%), cardano (-32,6%) i dogecoin (-30,4%).

Kaskada likwidacji

Według CoinGlass, dzienne likwidacje na rynku kontraktów terminowych przekroczyły 1,23 mld USD. Największa pojedyncza likwidacja miała miejsce na BitMEX, gdzie wymuszone zamknięcie pozycji kosztowało pewnego inwestora 10 mln USD.

Podobna sytuacja ma miejsce na rynkach zdecentralizowanych. Według OKLink, w ciągu ostatnich 24 godzin łączna wartość likwidacji na platformach DeFi osiągnęła 170,84 mln USD, co jest najwyższym wynikiem od maja 2021 r.

Indeks Fear and Greed osiągnął poziom 12 punktów (“ekstremalny strach”).

Plan B, czyli twórca modelu wyceny BTC, S2F wydaje się być jednak optymistycznie nastawiony i uważa, że nadszedł dobry moment na zakupy.


Aktualny kurs bitcoina i innych kryptowalut możesz sprawdzić w zakładkach: kurs bitcoina i kurs kryptowalut na stronie bitcoin.pl. Miejsce, w którym możesz kupić BTC i inne cyfrowe aktywa, to m.in. giełda kryptowalut Zonda.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.