za
microstrategy bitcoiny

Ogromna pozycja MicroStrategy w BTC notuje stratę

Binance Launchpool

Jak wszyscy wiemy, w ostatnim czasie rynek doświadczył sporego krachu. W związku z nim, firma Michaela Saylora – MicroStrategy – znajduje się obecnie w stanie niezrealizowanej straty. Organizacja jest największym korporacyjnym posiadaczem bitcoina, a w jej portfelu znajduje się prawie 130 000 monet.

Pomimo fatalnej sytuacji, Michael Saylor nie przestaje napawać optymizmem. Według niego bitcoin zdoła przezwyciężyć kryzys i zapewni zyski inwestorom.

MicroStrategy w kiepskiej sytuacji

Amerykańska firma MicroStrategy, na czele której stoi zwolennik bitcoina Michael Saylor, wielokrotnie okazywała swoje gorące poparcie dla pierwotnej kryptowaluty. W ciągu ostatnich dwóch lat spółka dokonała niezliczonych zakupów BTC, z których ostatni miał miejsce na początku kwietnia. Wówczas nabyła bicoina za 190 milionów dolarów, a jej stan posiadania wzrósł do 129 218 BTC. Średnia cena zakupu, po której MicroStrategy uzupełniała swój portfel ukształtowała się na poziomie 30 700 USD.

Niedawna krwawa łaźnia na rynku cyfrowych aktywów, zaszkodziła jednak pozycji firmy. W chwili pisania tych słów wartość monety oscyluje wokół 28 500 USD, co oznacza, że MicroStrategy ponosi niezrealizowaną stratę w wysokości około 320 mln USD.

Sam Saylor nie wydaje się jednak panikować z tego powodu. Amerykanin, który wielokrotnie zapewniał, że MicroStrategy nie sprzeda swoich pozycji w BTC, przewiduje, że kryptowaluta stanie na nogi i przyniesie zyski tym, którzy hodlowali go w tych niespokojnych czasach.

The #bitcoin price is set by those with more money and less knowledge than you. In time, they will get the knowledge and you will get the money.

— Michael Saylor⚡️ (@saylor) May 11, 2022

Pożyczka od Silvergate

Na początku tego roku MacroStrategy (spółka zależna MicroStrategy) zaciągnęła pożyczkę w wysokości 205 milionów dolarów, której zabezpieczeniem były udziały w BTC. Finansowanie zostało udzielone przez amerykańską firmę fintech – Silvergate Bank.

MicroStrategy zobowiązała się do wykorzystania tych pieniędzy na zakup kolejnych partii pierwotnej kryptowaluty. Alan Lane – CEO Silvergate – skomentował tę strategię w następujący sposób:

Ich innowacyjne podejście do zarządzania środkami finansowymi jest wyjątkowym przykładem tego, jak instytucje mogą wykorzystać posiadane bitcoiny do wspierania i rozwijania swojej działalności.

Jednak wraz ze spadkiem ceny bitcoina pojawiły się obawy, że firma ryzykuje likwidację swojej wielomilionowej pożyczki. Saylor wyjaśnił, że taki scenariusz będzie miał miejsce, jeśli kurs kryptowaluty spadnie poniżej 21 062 dolarów. Niemniej jednak, firma może użyć swoich innych bitcoinów jako zabezpieczenia, aby przedłużyć margin call.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności

Bitcoin logo
BitcoinBTC
64 432,53 USD0,01%
Ethereum logo
EthereumETH
3513,84 USD0,21%
Tether logo
TetherUSDT
1,00 USD0,06%
Binance Coin logo
Binance CoinBNB
592,36 USD0,86%
Solana logo
SolanaSOL
134,57 USD-1,42%
Lido Staked Ether logo
Lido Staked EtherSTETH
3514,07 USD0,20%
USDC logo
USDCUSDC
1,00 USD0,04%
XRP logo
XRPXRP
0,49 USD0,06%
Toncoin logo
ToncoinTON
7,63 USD5,93%
Dogecoin logo
DogecoinDOGE
0,12 USD0,10%