Więcej osób HODLuje bitcoina, niż go sprzedaje

Wiadomości

Zgodnie z ostatnim sondażem przeprowadzonym na Twitterze przez użytkownika PlanB, 65% respondentów HODLuje bitcoina, natomiast zaledwie 3,9% z nich, sprzedaje […]

Zgodnie z ostatnim sondażem przeprowadzonym na Twitterze przez użytkownika PlanB, 65% respondentów HODLuje bitcoina, natomiast zaledwie 3,9% z nich, sprzedaje aktualnie swoje kryptowaluty.

Interesujące wyniki ankiety

Znany analityk i twórca modelu cenowego Bitcoin SF2 – PlanB, przeprowadził ankietę na Twitterze, aby dowiedzieć się, co miłośnicy kryptowalut robią obecnie ze swoimi bitcoinami. W sondażu zapytał, „jesteś obecnie”, zapewniając uczestnikom cztery opcje do wyboru.

Ankieta trwała 24 godziny i wzięło w niej udział 13 831 osób. Aż 65,6% głosujących (9061 osób) stwierdziło, że aktualnie HODLuje BTC.

Co ciekawe, z sondażu wynika, że bitcoina kupuje znacznie więcej osób, niż sprzedaje. 18,3% (2,527) uczestników ankiety stwierdziło, że nabywa BTC. Zaledwie 3,9% (538) spośród głosujących wybrało opcję „sprzedaje obecnie bitcoina”. Ci drudzy twierdzą, że wyprzedają BTC, aby inwestować w altcoiny, a następnie z powrotem zamienić je na „króla kryptowalut” i osiągnąć zysk.

Czwarta opcja pokazuje ilu głosujących, nie posiada jeszcze bitcoina w swoim portfelu. 12,2% (1685 osób) zagłosowało właśnie na ten wariant. Ta grupa może jednak składać się z ludzi, którzy „nie są zainteresowani”, „czekają” na przełamanie cen lub „mają nadzieję” na niższe ceny przed wejściem na rynek.

HODLing potwierdzony

Sondaż potwierdza również wcześniejszy raport firmy CoinGacko, który sugerował, że posiadacze bitcoina HODLują go znacznie więcej niż sprzedają. Raport wykazał, że chociaż cena BTC, od marcowego dołka, wzrosła o 78%, to obroty na rynku spadły o 28%.

Co więcej, raport pokazał że tylko 27% dostępnych w obiegu bitcoinów, zostało przeniesionych od początku 2020 roku. Oznacza to, że 73% wszystkich istniejących BTC, pozostają nieaktywne od dłuższego czasu. Dane te zostały również potwierdzone przez CEO firmy Glassnode

Tagi
bitcoin btc hodl

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

>

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.