Wenezuela przyzna stypendia obywatelom zainteresowanym krypto

Kryptowaluty

Kandydat na gubernatora Wenezueli obiecał zaoferować stypendia dla obywateli zainteresowanych dołączeniem do Centrum Szkolenia Technicznego w zakresie wydobycia i administracji […]

bitbay zonda

Kandydat na gubernatora Wenezueli obiecał zaoferować stypendia dla obywateli zainteresowanych dołączeniem do Centrum Szkolenia Technicznego w zakresie wydobycia i administracji kryptowalut.

José Alejandro Terán, aspirujący gubernator, który reprezentuje rządzącą partię kraju, rozpoczął inicjatywę w ramach programu La Guaira Digita. Jej celem jest przyspieszenie wzrostu i doprowadzenie do stabilności gospodarczej w Wenezueli.

Centrum szkoleniowe Terána zapewni specjalistyczne kształcenie stypendystów w zakresie niewymiennych tokenów (NFT) oraz wydobywania i handlu kryptowalutami. Co więcej, będzie ono wspierane przez cztery podmioty, a mianowicie Krajową Radę ds. Kryptowalut (SUNACRIP), Axie Infinity Academy, grupę polityczną Independientes con Terán oraz młodzież Zjednoczonej Partii Socjalistycznej Wenezueli (JPsuv).

Oprócz inicjatyw stypendialnych, kandydat na gubernatora przewiduje wygenerowanie „tysiąca miejsc pracy”:

Czuję, że pomagając młodym ludziom budować wiele źródeł, zapewniamy stabilność ekonomiczną dla ich rodzin. 1000 miejsc pracy w ciągu roku, zapisz się!

Wenezuela szybko adoptuje cyfrowe aktywa

Terán obiecał również, że szkolenia, wspomagane przez akademię Axie Infinity będą obejmować instalację i naprawę sieci, ale i również sprzętu górniczego oraz handel kryptowalutami. Według danych pochodzących od Chainalysis, Wenezuela zajmuje siódme miejsce w rankingu Global Crypto Adoption Index.

Dyrektor generalny kryptowalutowej platformy inwestycyjnej Uphold, JP Thieriot, rozmawiał niedawno z Cointelegraph na temat coraz większej liczby przypadków użycia bitcoina na rynku Ameryki Łacińskiej.

Według przedsiębiorcy, adopcja BTC w Salwadorze wywołała efekt domina w pobliskich regionach, w tym Wenezueli i Kolumbii.

Thieriot uważa również, że adopcja kryptowalut jest bardziej sensowna dla mniejszych gospodarek. Według niego jest to lepszy pomysł niż tworzenie własnej waluty cyfrowej banku centralnego (CBDC).

Wenezuela zalegalizowała kopanie krypto

Pod koniec 2020 roku organy regulacyjne w Wenezueli wprowadziły mandat, który ureguluował wszystkie kwestie związane z wydobyciem BTC i innych cyfrowych aktywów.

I chociaż mandat zalegalizował kopanie krypto, wszyscy mieszkańcy chcący wydobywać BTC, nadal muszą najpierw uzyskać licencję od SUNACRIP.

Tagi
kryptowaluty Stypendium szkoła Wenezuela

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.