za
Wielka islamska korporacja - Warba Bank - wkracza do Metaverse'u

Wielka islamska korporacja – Warba Bank – wkracza do Metaverse’u

European Halving Party 2024

Warba Bank to islamski bank, którego siedziba znajduje się w Kuwejcie. Teraz jedna z większych korporacji z regionów Bliskiego Wschodu i Północnej Afryki postanowiła pojawić się również i w Metaverse’ie.

Warba Bank dąży do komunikacji z młodszymi odbiorcami

Pierwszym szczegółem odnośnie tego wydarzenia była informacja o tym, że Warba Bank nabył dwie działki w Metaverse’ie – jedną na Sandbox i jedną na Decentraland. Jak możemy przeczytać w oficjalnym oświadczeniu banku, ich decyzja o wstąpieniu do wirtualnego świata ma na celu zwiększenie ich  komunikacji z młodym pokoleniem ich odbiorców.

Warba Bank powstał dokładnie dnia 17 lutego 2010 r. na mocy dekretu Amiri, stworzonego na potrzeby ożywienia gospodarki Kuwejtu, która została mocno dotknięta po zawirowaniach gospodarczych w tym państwie. Instytucja cieszy się ogólnym zaufaniem społeczności tego kraju.

Anwar Badawi Al-Ghaith, pełniący rolę wiceprezesa wykonawczego ds. usług wsparcia w Warba Bank, ogłosił że:

Warba Bank dąży do bycia blisko swoich klientów w wirtualnej rzeczywistości, aby również i tam promować swoje produkty oraz usługi, a także komunikować się z nimi w kreatywny sposób, który odzwierciedla reputację Warba Banku jako pioniera cyfrowej transformacji.

Wiceprezes podkreślił, że Warba Bank zamierza wyznaczać trendy w cyfrowych światach, pomagając zarówno młodym konsumentom z grupy Bloom, jak i reszcie rynku.

Metaverse i Islam

Temat cyfrowych wszechświatów oraz kryptowalut w połączeniu z kulturą Islamu do dziś budzi pewne znaki zapytania, gdyż nie do końca jest jasne, jaki Muzułmanie mają stosunek do rewolucji technologicznych, jakie zachodzą w ostatnich latach.

W zeszłym roku pisaliśmy o tym, że muzułmańscy przywódcy religijni w Indonezji oficjalnie oświadczyli, że wszystkie działania członków ich społeczności na rynku kryptowalut będą uznawane za haram, czyli coś zakazanego.

Pierwotnie według doniesień mediów, szef MUI ds. dekretów religijnych, Asrorun Niam Soleh, stwierdził, że kryptowaluty są kojarzone z „niepewnością i szkodą” materialną. Jednakże przewodniczący Komisji Fatwy MUI wyjaśnił, że cyfrowe aktywa mogą być przedmiotem obrotu jako towar, jeśli inwestorzy przestrzegają prawa szariatu i dzięki cyfrowym walutom generują „wyraźną korzyść”Innymi słowy, kryptowaluty są legalne, ale tylko wtedy, gdy generują dla inwestorów zarobek. Więcej na ten temat pisaliśmy tutaj.

W tym roku, dokładnie 8 lutego 2022, powstała natomiast inicjatywa Metaverse dla współczesnych muzułmanów. MetaKawn, to najnowszy projekt NFT, który jest inspirowany wierzeniami islamu i moralnością społeczną. Jest to również pierwszy metaverse zaprojektowany z myślą o przyszłości współczesnych muzułmanów.

Został on opracowany i wprowadzony w życie przez utalentowanego przedsiębiorcę Othmane Meziane oraz stratega marketingowego – Youssefa Tazi.

Przeszkodę jednak może stanowić tutaj Ministerstwo Finansów Kuwejtu. Podmiot ten nie uznaje kryptowalut jako elementu oficjalnych transakcji biznesowych. Podobnie Bank Centralny Kuwejtu ogranicza sektor bankowy i podlegające mu instytucje przed angażowaniem się w transakcje kryptowalutowe.

Wielka islamska korporacja - Warba Bank - wkracza do Metaverse'u

Według Shivama Thakrala, dyrektora generalnego BuyUcoin, indyjskiej giełdy handlu cyfrowymi aktywami, Metaverse i kryptowaluty nie mogą być rozdzielone, ponieważ ich podstawowe technologie są takie same, a cyfrowe aktywa posiadają fundamentalne znaczenie dla regulacji i działania metaverse.

Szacuje się, że do 2030 roku Metaverse może przynieść światowej gospodarce przychody o  wartości 1,5 biliona dolarów. Spora część z tej wartości może być wygenerowana właśnie w postaci waluty cyfrowej.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności