za
ethereum

W kontrakcie depozytowym Ethereum 2.0 jest już zablokowany miliard dolarów

2020-12-19
Ethereum
Zondacrypto gielda kryptowalut 2650

W depozytowym kontrakcie Ethereum 2.0 jest już stakowane łącznie ponad 1 miliard dolarów. Oznacza to, że użytkownicy na nieokreślony czas zablokowali 1,5 mln ETH. Pomimo ostatniego byczego rajdu, w ostatnich tygodniach ilość wpłacanych pieniędzy do ETH 2.0 przyspieszyła.

Staking Ethereum 2.0

Uruchomienie, które nastąpiło po spełnieniu minimalnego wymogu 524 000 ETH w listopadzie, zapoczątkowało fazę 0. Oczekuje się, że faza ta będzie początkiem stopniowej ewolucji blockchaina Etereum, od jego obecnego protokołu proof of work (PoW) do protokołu proof of stake (PoS).

Minimalna ilość Ethereum, które trzeba posiadać, aby wziąć udział w stakingu to 32 sztuki. Aby zmniejszyć ten próg kilka giełd wprowadziło nowe usługi. Kraken niedawno wysłał do kontraktu 100 000 ETH w imieniu swoich klientów. Co więcej w sieci jest już ponad 30 000 aktywnych walidatorów. Jest to wynik znacznie lepszy, niż jakikolwiek inny wynik zarejestrowany dla sieci testowej w historii.

Ryzyko stakingu

Nagrody dla wczesnych deponentów są stosunkowo wysokie, około 15% rocznie. Jednak będą się one zmniejszać w miarę przystępowania do sieci kolejnych walidatorów. Uczestnicy nie będą mogli wycofać swoich ETH, dopóki obecna sieć główna Ethereum nie “połączy się” z tym nowym blockchainem. To może potrwać nawet kilka lat. Ważne jest również, aby pamiętać, że walidatorzy mogą zostać ukarani w przypadku przerwania pracy ich węzła.

Niektóre giełdy, takie jak Coinbase, już przygotowały możliwość stakowania Eth2 na swojej platformie. Taka alternatywa jednak też będzie obarczona ryzykiem. W listopadzie, przerwa w działaniu Amazon Web Services wpłynęła na tysiące stron internetowych, w tym właśnie amerykańskiej giełdy. Takie wydarzenie zaszkodziłoby również operatorom węzłów Ethereum 2.0.

Niemniej jednak, rosnące depozyty wskazują, że w społeczności panuje duże zaufanie, że Ethereum 2.0 zostanie pomyślnie wdrożone. Wiele zależy od powodzenia aktualizacji, ponieważ Ethereum boryka się z problemem rosnących opłat transakcyjnych i ze skalowalnością.

Aktualny kurs Ethereum i innych kryptowalut możesz zawsze sprawdzić w zakładkach: kurs Bitcoina i kurs kryptowalut na stronie bitcoin.pl. Miejsce, w którym możesz kupić ETH i inne monety, to m.in. giełda kryptowalut BitBay.net. Jeśli nie masz jeszcze konta na BitBay, z tego artykułu dowiesz się jak możesz je sprawnie utworzyć: LINK.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności

Bitcoin logo
BitcoinBTC
66 589,33 USD-2,96%
Ethereum logo
EthereumETH
3472,11 USD-2,81%
Tether logo
TetherUSDT
1,00 USD-0,01%
Binance Coin logo
Binance CoinBNB
600,59 USD-3,43%
Solana logo
SolanaSOL
147,03 USD-5,23%
Lido Staked Ether logo
Lido Staked EtherSTETH
3471,65 USD-2,76%
USDC logo
USDCUSDC
1,00 USD0,00%
XRP logo
XRPXRP
0,48 USD-2,40%
Dogecoin logo
DogecoinDOGE
0,14 USD-3,50%
Toncoin logo
ToncoinTON
7,55 USD2,45%