Ethereum

Coinbase wspiera Ethereum 2.0 !

Zaledwie kilka godzin przed uruchomieniem Ethereum 2.0, Coinbase, wiodąca amerykańska giełda kryptowalut, postanowiła gorąco powitać ewolucję największego na świecie blockchaina […]

Data publikacji: 1 grudnia 2020

bitbay

Zaledwie kilka godzin przed uruchomieniem Ethereum 2.0, Coinbase, wiodąca amerykańska giełda kryptowalut, postanowiła gorąco powitać ewolucję największego na świecie blockchaina po Bitcoinie. Teraz, traderzy i hodlerzy oczekujący na aktualizację ETH2, otrzymali potwierdzenie, że giełda umożliwi stakowanie ETH2. Coinbase umożliwi również handel nowymi tokenami.

Stakowanie i trading ETH2 w Coinbase

Zespół Coinbase potwierdził również przyszłą interoperacyjność pomiędzy tokenami ETH i ETH2. Należy jednak podkreślić, że w przypadku, gdy użytkownicy zdecydują się umieścić swoje monety w smart kontrakcie Ethereum 2.0, fundusze zostaną zablokowane na jeszcze nieokreślony czas Podczas gdy stakowane tokeny ETH2 pozostają zablokowane w łańcuchu beacon, Coinbase umożliwi również handel pomiędzy ETH2, ETH i wszystkimi innymi wspieranymi walutami, zapewniając swoim klientom płynność.

Coinbase nie ma nic wspólnego z „blokadą”, to deweloperzy ustalili tę normę w podstawowym kodzie Ethereum 2.0. Sieć pozostawi tokeny zablokowane na jakiś czas. Jednak społeczność wydaje się być zadowolona z tego warunku, a nawet spełniła i przekroczyła minimalny cel. W kontrakcie depozytowym znajduje się już 890 tys. ETH.

Giełda Coinbase zapowiedziała, że przekaże więcej szczegółów „bliżej uruchomienia każdej z funkcji”. Na razie ujawnili jedynie, że będą one dostępne „na początku 2021 r.” w konkretnych jurysdykcjach.

Co to jest Ethereum 2.0?

Ethereum 2.0 jest uruchomioną dzisiaj ewolucją oryginalnego blockchaina Ethereum. Aktualizacja była konieczna, aby łańcuch działał dalej zgodnie z założeniami. Należy pamiętać, że w przeciwieństwie do Bitcoina i innych blockchainów, w sieci Ethereum dochodzi do wielu interakcji w wyniku wymiany tokenów oraz rozwijania kontraktów i zdecentralizowanych aplikacji.

Sukces Ethereum okazał się jego główną słabością. Sieć zbliżała się do swoich granic i była na skraju upadku. W obecnych warunkach Ethereum nie było gotowe na globalną adopcję. Ethereum 2.0 stara się to zmienić. Po pierwsze, przejście z PoW do PoS sprawi, że algorytm konsensusu będzie znacznie bardziej efektywny. Komplikuje on też przeprowadzenie ataku 51%. Teraz ci, którzy stakują swoje monety – w Coinbase lub innym portfelu – otrzymają nagrody za walidację transakcji w taki sam sposób, w jaki górnik otrzymuje nagrody za kopanie BTC.

Ethereum 2.0 jest też kompatybilny z kilkoma rozwiązaniami warstwy 2, które pozwolą na przetwarzanie tysięcy transakcji na sekundę. Ethereum potencjalnie może wyprzedzić nawet takich gigantów płatności jak Visa, Mastercard i każdy nowoczesny procesor płatności.

Satsback bitcoin cashback

Black Friday Promotion