Grayscale kupiło ETH za 74 mln dolarów

Ethereum opłaty ethereum

Po ogłoszeniu ogromnego zakupu BTC za ponad 280 milionów dolarów w zeszłym tygodniu, Grayscale tym razem stawia na Ethereum. W […]

bitbay zonda

Po ogłoszeniu ogromnego zakupu BTC za ponad 280 milionów dolarów w zeszłym tygodniu, Grayscale tym razem stawia na Ethereum.

W raporcie przekazanym do SECu, firma ujawniła, że zakupiła 11455 ETH za łączną kwotę 74 135 609 dolarów. Rolę pośrednika ułatwiającego dokonanie transakcji pełniła firma Genesis Trading.

Od czasu sprzedaży zgłoszonej w ostatnim bieżącym raporcie na formularzu 8-K przez Grayscale Ethereum Trust (ETH), Trust wyemitował 1 416 300 Akcji po różnych cenach … w transakcjach emisji niepublicznej zwolnionych z obowiązku rejestracji w Ustawie o Papierach Wartościowych zgodnie z Regułą 506(c).

Grayscale jest najlepszym (lub jedynym sposobem) na inwestycję dla dużych instytucji

Zakupy tokenów Ethereum przez Grayscale są oznaką zainteresowania instytucji i pokazują jak duży jest apetyt tradycyjnych inwestorów na ten wschodzący rynek. W przeciwieństwie do typowej giełdy, produkty Grayscale są w pełni regulowanymi w Stanach Zjednoczonych instrumentami pochodnymi. To sprawia, że inwestycje w nie i korzystanie z nich jest całkowicie bezpieczne.

W rzeczywistości Grayscale Ethereum Trust (ETHE) jest reklamowany przez firmę jako „jedyny zarejestrowany w SEC sposób inwestowania w Ethereum”.

Inwestorzy kupują akcje, zobowiązując się do posiadania swoich funduszy (jako akcji) przez kilka miesięcy. Po zakończeniu tego okresu mogą sprzedać akcje na rynku wtórnym.

Grayscale nie uczestniczy w tym rynku i nie skupuje akcji swoich klientów. Rynek ten jest niezależny, a Grayscale nie gwarantuje jego płynności ani stabilności cen. W związku z tym uczestnicy, z tytułu obrotu na tym rynku zazwyczaj zarabiają bardzo lukratywne premie.

Grayscale zwiększa swoje udziały w Ethereum (ETH)

The Grayscale Ethereum Trust jest drugim co do wielkości po GBTC funduszem powierniczym firmy – największym funduszem powierniczym BTC na świecie. ETH stanowi 13,7% wszystkich środków w Grayscale, a Bitcoin 82%.

Kilka dni temu firma ogłosiła zakup kolejnych 105927 ETH za łączną kwotę 62,9 mln dolarów. Zakupy Grayscale odpowiadają nastrojom na rynkach. Grudzień był najbardziej byczym miesiącem w historii rejestru Crypto Fear & Greed Index, nic więc dziwnego, że wielu inwestorów wlewa swoje pieniądze w ETH i inne kryptowaluty.

 

Tagi
ETH Ethereum Grayscale

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.