za

Hiszpański gigant lotniczy – Vueling – będzie akceptował kryptowaluty

robinhood aplikacja rejestracja

Jedna z największych linii lotniczych w Hiszpanii – Vueling – ogłosiła nawiązanie współpracy z BitPay – kryptowalutowym dostawcą usług płatniczych. Celem nowo nawiązanej kooperacji jest umożliwienie klientom płacenia za bilety w kilku cyfrowych aktywach. Start tej usługi zapowiedziano na początek 2023 roku. Vueling ogłosiło, że będzie przyjmować 13 różnych kryptowalut jako formę płatności.

Kryptowaluty lecą z nami

Hiszpański gigant lotniczy - Vueling - będzie akceptował kryptowaluty

Zgodnie z opublikowanym przez linie lotnicze komunikatem prasowym, firma z siedzibą w Barcelonie będzie korzystać z technologii Universal Air Travel Plan (UATP) (globalna sieć rozliczeniowa w sektorze), aby jak najlepiej zintegrować nową ofertę płatności.

Hiszpański gigant lotniczy na początek zawrze w swojej usłudze opcje płatności 13 kryptowalutami. Wśród nich znajdują się niektóre z wiodących pod względem kapitalizacji rynkowej, takie jak bitcoin (BTC), ether (ETH), Bitcoin Cash (BCH), litecoin (LTC), dogecoin (DOGE) czy shiba inu (SHIB).

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem i wspólny projekt wystartuje na początku następnego roku, hiszpańska firma stanie się pierwszą tanią linią lotniczą w Europie, która wprowadzi kryptowaluty do swojego obiegu jako metody płatności dla klientów.

Jesús Monzó, pełniący funkcję kierownika ds. strategii dystrybucji i sojuszy w Vueling, uważa, że ​​to posunięcie potwierdza status firmy jako „cyfrowej linii lotniczej”.

Branża lotnicza i kryptowaluty

W 2021 roku port lotniczy Wenezueli nazwany Międzynarodowym Portem Lotniczym im. Simóna Bolivara ogłosił swoje plany zaakceptowania kryptowalut jako metody płatności. Dyrektor firmy – Freddy Borges – zapewniał, że ta inicjatywa może wzmocnić krajowy sektor turystyki:

Tak jak rosyjscy pasażerowie przybyli do Margarity, przybędą również do La Guaira przez Conviasę, więc musimy rozwijać te nowe systemy ekonomiczne i technologiczne, do których można uzyskać dostęp

Również jedna z wiodących linii lotniczych Zjednoczonych Emiratów Arabskich (ZEA), Emirates Airline, przekazała, że planuje dodać „bitcoina jako usługę płatniczą”.

Potwierdził to dyrektor operacyjny (COO) firmy, Adel Ahmed Al-Redha. Ponadto linia lotnicza zaoferuje za pomocą swojej strony internetowej przedmioty kolekcjonerskie połączone z niewymiennymi tokenami (NFT).

emirates airline bitcoin

Wszystko dzieje się zaledwie kilka miesięcy po tym, jak ujawniono plany spółki dotyczące NFT i metaverse. Potem pojawiły się pierwsze doniesienia o planach linii lotniczej dotyczących wprowadzenia do swojego systemy płatniczego bitcoina. Firma chce działać „zgodnie z wizją ZEA dotyczącą [tworzenia] gospodarki cyfrowej”.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.